TESK Umumi Başkanı Palandöken’den Rize’de esnaf odasını mülakat

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Umumi Başkanı Bendevi Palandöken, Rize Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini (RESOB) konuşma etti.

RESOB Başkanı Atılganlık Aksoy’dan çalışmalar üzerine bilgelik düz Palandöken, Türkiye’deki sorunların hep kentlerde zir fevk örtüştüğünü, bunun adının da haksız rekabet olduğunu söyledi.

Rize’nin dünyaya emsal bire bir şehir olduğunu tamlayan Palandöken, “Aynı zamanda çayı ile ekonomiye yardım koyan bir kent. Ayraç bire bir site. Ayraç tıpkı şehir olmanın birlikte bir bedeli var bağımlı. Burası Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın baba ocağı. Rize’nin böyle ayrımsız özelliği birlikte var. Siyaset adamı yetiştirmede Rize yoluyla adlı tıpkısı şehrimiz. Rize yalnız başına yetebilen ve ekonomisi sağlam ama makyajıyla üstelik evire çevire benzeri şehre bürülü ve bir zamanda insanları imrendiren aynı şehir.” dedi.

Palandöken, “Fert suyu verdiniz. İki almanak pandemi dönemi sürecinde bizi ayakta tuttunuz.” ifadelerini kullanarak, şu değerlendirmede bulundu:

“Şimdi ayrımsız koku kredisi verin. İşlerimizi geliştirip teknolojik donanıma bürünelim ve esnafı ayakta tutalım. Tığ YEMEK ve aksiyon istemeden, zat mekanımızda, kendimizi büyütmeye mücahede ediyoruz. Biz da sizden talep ediyoruz, kuralları kucak. Küçüğü, büyüğe ezdirmeyin. Rize’den cebin terini gübür konteynerine bırakıp revan, Rize’ye envestisman yapmayan ancak buradaki ticareti ile İstanbul ve İzmir’deki merkezlerine götüreni değil, Rize’nin mütevazi, ayık ve canlı insanını yerinde istihdam edin. Yoksa gidip onun tarlasında iştirakçi olacak ya da marketinde tezgahtar olacak. Biz özlük işimizi yarmak istiyoruz.”Share: