İngiltere’de para şişkinliği insanları haris bıraktı

İngiltere’da etkisini hissettiren şişkinlik krizi İngiltere’ye soylu erki namına çarpış vurduğu kabilinden insanların ceplerine da çarpış vurdu. Kurum gücünün düşmesi insanları haris kalır ayla getirdi.

İngiltere’de dinç Tasha, gelişigüzel yaşadığı partneriyle eksiksiz zamanlı işlerde çalışmalarına karşın iki yaşındaki kızlarına bakmakta zorlandıklarını söylüyor.

BBC Radyosu’na konuşan Tasha, işten eve genelde geç döndüğünü ve evde araç aşkın aynı madde olmadığını söyledi. Var olanla üstelik kızını beslediğini belirten Tasha, “O bibi çokça tezyifkâr ve beslenmeye ihtiyacı var” dedi.

“Kızım amacıyla elimden gelenin bildirme iyisini yaptığımı ancak tıpkı zamanda akim olduğumu hissediyorum” diyen Tasha, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İşe dönmemin tek sebebi aileme destek olmaktı. Fakat çalışmamın seçme ayırt yarattığını sanmıyorum.”

İngiltere’da gıda fiyatları 40 yıldır yepyeni serian artmaya devam ediyor.

Evsizliği azaltmak için müteharrik müzaheret kuruluşu Centrepoint’un serencam araştırmasına katılan 16-25 gözyaşı arası 2 bin kişiden 177’si, sıkça apayrı birini meşgul olmak üzere kendilerinin yemeksiz kaldığını söyledi.

Değişik benzeri vatandaş olan 22 yaşındaki Zahraa, üç bütün dönüş boyunca tek şey yemediği günlerdeki hislerini şöyle anlatıyor:

“Hala iki şeb süresince, gecenin ortasında uyanıp yatakta ağladığımı unutamıyorum”.

Araştırmaya katılanlardan 265’i, serencam 12 ayda sık sık yatağa açgözlü girdiğini, 207’si sık sık kemirmek yardımlarına tutkun kaldığını aktardı.

Zahraa, helal ve etyemez beslendiği için kendisine makul aşındırmak yardımı bulmakta birlikte zorlandığını söylüyor.

Jayde, “Şayet çocuklarım olmasaydı muhtmelen haris kalmaya devam ederdim, doğalgaz ya birlikte elektriğim olmadan yaşardım” diyor, yardımları alma sebebinin çocukları olduğunu ekleyerek.

Centrepoint’un araştırmasına katılanlardan 333’ü kayıt amacıyla ocak ya bile arkadaşlarına kadın olduğunu söyledi.

Jayde ve arkadaşı Ruth, eksikli kişilere arkalama için çalışan yardım oturmuş-şu City Welfare’e bindi oluyor.

Ruth insanların evlerine anbean tamam olarak neye ihtiyaçları olduğunu öğrendiklerini, sonraları dahi zorunlu ihtiyaçlarını kapılarına doğrulama ettiklerini söylüyor:

“Bazılarının evinde mobilya, bazılarında araç hiçbir şeyler bulunmayan”.

Jayde şu dakika üç işte anide çalışıyor ve kazancıyla başkalarına arkalama etmeye çalışıyor.

‘Sürdürülebilir değil’

Centrepoints’tan eksper diyetisyen Heather Paterson ise “Tınlamalı ve muvazeneli beslenmemenin mufassal vadede eksiksiz bedene dokunaklı sonuçları tamam” diyor ve ekliyor:

“Kimsenin muafiyet sistemi bu şekilde sınav edilmemelidir. Bu kalıp benzeri dirim banko sürdürülebilir değil”.

İngiltere enflasyonunda şaşırtı!

 

İngiltere krizle savaşıyor

 

Share: