Kara yollarında nitelik

Kara yollarının yapım, hizmet ve tamir çalışmaları sürdürülen kesimlerinde bunaltıcı gidilmesi, gidiş geliş işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün kez durumu bültenine bakarak, Ankara Kasaba Otoyolu’nun Batıkent- İstanbul kavşaklarındaki K18 Batıkent Kavşağı’nın İstanbul istikametindeki köprüde genleşme derzi tamir çalışması sebebiyle bu yönde ulaşım çokluk kolundan gerçekleştiriliyor.

Gebze-Orhangazi- İzmir Otoyolu’nun Balıkesir Gün Batısı ile Savaştepe kavşakları 13-15. kilometrelerinde bakım-tamir çalışması nedeniyle İstanbul yönü sağlıklı abdestbozan trafiğe kapatıldı.

Kuzey Marmara Otoyolu Işıklar Kompost Kavşağı kollarında bakım tamirat çalışmaları yapılacak. Bu kesimde sürücülerin trafik meni ve işaretçilerine özen etmeleri gerekiyor.

Gaziantep- Şanlıurfa Otoyolu’nun Birecik Kavşağı- Fırat Viyadüğü kesimi 2-7. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle Gaziantep istikameti trafiğe kapatılarak erişim Şanlıurfa istikametinden kontrollü sağlanıyor.

Aydın- Denizli Otoyolu Projesi kapsamında düzenlenen çalışmalar zımnında yolun 113-114. kilometreleri, Denizli Büyükşehir Belediyesi UKOME kararıyla açkı trafiğine kapatıldı. Bu kesimde muvasala çevre yolundan devam ediyor.

Kayseri- Niğde yolunun 57-63. kilometrelerinde bakım, tamir ve asfalt çalışması, Fethiye Söğüt yolunun 0-9. kilometreleri ile Sivas-Kangal- Gürün ayrımı yolunun 48-54. kilometrelerinde asfalt yüzeysel kaplama çalışmaları zımnında sürücülerin gidiş geliş işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Vezirhan-Gölpazarı yolunun 22-25. kilometrelerinde kez tevsi çalışmaları cihetiyle ulaşıma kontrollü cevaz veriliyor.

Kars- Kağızman yolunun 18-19. kilometrelerinde yapım çalışmaları dolayısıyla sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları ehemmiyet taşıyor.

Share: