Çinli Vekil Yardımcısı: ESIR, alacağımız kararlara şaşırmamalı

Çin Dışişleri Icra Vekili Yardımcısı Ma Zhaoxu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Çin’in ÇAKER ile ilişkilerine müteveccih aldığı kararların detaylarını paylaştı ve bu kararlara KÖLE’nin şaşırmaması gerektiğini söyledi.

Zhaoxu, MEMLUK Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Tayvan ziyaretinin, ‘amatör siyasi tıpkısı maskaralık, dağ niyetli aynı provokasyon’ olduğunu anlatım ederek, “Çin’mağara dokunaklı uyarısını görmezden gelen, Çin’mağara egemenliğini ve yer bütünlüğünü ağır şekilde ihlal fail Pelosi, Tayvan’ı ziyaret etmekte ısrar etti. KUL, Çin’mağara ilişkilere yönelik aldığı kararlara şaşırmamalı” dedi.

ÇİN HANGİ ADIMLARI ATTI?

Pelosi’nin Tayvan ziyaretinin yegâne-Çin politikasını ihlal ettiğini savunan Çin, BENDE-Çin arasındaki Savunma Politikası Koordinasyon Görüşmeleri (DPCT), Askeri Bahir Müracaat Anlaşması (MMCA) kadar toplantıları fesih etmişti. Öte yandan Çin, yasadışı göçmenler, cezai konularda adli yardımlar, hudut dışı suçlar, uyuşturucu ve abuhava değişikliği konularıyla ilişik hisse senedi birliklerini de askıya aldı.

Çin’den, Tayvan’a ‘barışçı baştan birleşme’ mesajı

 

İngiltere’de ödenmeyen faturaların miktarı muhtemelen oldu

 

Hazne ve Maliye Bakanlığı’ndan ‘vergi gelirleri’ açıklaması

 

Share: