‘İMAN AYETLERİ MERKEZ SERGİSİ’ KONYA’DA

Kur’an-ı Kerim’deki “Ey İman edenler” hitabıyla başlayan ayetlerden hazırlanan 12 adet hat sanatından oluşan asar, Türkiye’da 5 toprak gezdi. 13 model sanatçısının eserlerinden oluşan serginin akıbet durağı Konya oldu. Sergi, 13 Eylül’e kadar bitmeme edecek.

‘2022 Albayrak Form Takvimi’ sergisi, Konya’dahi Tantavi Hars Merkezinde sanatseverlerin beğenisine sunuldu. 13 ayrı herhangi bir hattatın gelenekseli ve moderni harmanlayarak hazırladığı eserlerde, Kur’an-ı Kerim’deki ‘Ulan inanç edenler!’ hitabıyla başlayan ayetler düz alıyor. Serginin açılışında mütekellim Albayrak Grubu CEO’su Ömer Bolat, eşkâl sanatının İslam kültürü ve medeniyetinin çokça evire çevire aynı yansıması olduğuna meni ederek, bu sanatın bugün birlikte zer sanatçılar eliyle yaşatılmaya bitmeme ettiğini söyledi.

KÜLTÜR VE NUTUK DAMARLARIMIZDAKİ ÇAĞ KADAR İHTİYAÇTIR

Bolat, “Tığ Albayrak grubu olarak, bakım sektöründe, uran ve tarımda koskocaman yatırımları olan ve Türkiye’mizin kalkınması üzere büyük bire bir azim ve arzu ile güçlendirmeye çalışan bire bir grubuz. Iktisat ve uran ile uğraşırken sanatı dahi ihmal etmemeye çaba ediyoruz. Toplumlar için firez ve laf damarlarımızdaki kan kadar ihtiyaçtır. Kurumsal içtimai yük projeleri içerisinde çok tehlikeli icraat yapıyoruz. Türk-İslam sanatının gelişmesi üzere yayınlarımıza tekellüm eserlerimizle gelişigüzel katkıda bulunmaya çaba ediyoruz” dedi.

Albayrak Grubu Kurumsal İletişim Koordinatörü Esat Katmerli ise ‘Sanatseverler için oluşturulan işporta, bundan önceki Balıkesir, İstanbul ve Erzurum’u dolaştı. Serencam durağımız kendisine bile Konya’birlikte buluştuk. On binlerce kilometre tekmil ettik. Binlerce insanla buluştuk. Yetişkin olan eserlerin erişilebilir olması” şeklinde konuştu.

Işporta, 13 Eylül’e büyüklüğünde Tantavi Ekin Merkezinde ziyaretçilere sarih olacak.Share: