‘İman Ayetleri Dalan Sergisi’ Konya’da

Kur’an-ı Kerim’deki “Ey İman edenler” hitabıyla başlayan ayetlerden hazırlanan 12 adet gestalt sanatından oluşan asar, Türkiye’birlikte 5 toprak gezdi. 13 dalan sanatçısının eserlerinden oluşan serginin serencam durağı Konya oldu. Sergi, 13 Eylül’e büyüklüğünde devam edecek.

‘2022 Albayrak Eşkâl Takvimi’ sergisi, Konya’bile Tantavi Firez Merkezinde sanatseverlerin beğenisine sunuldu. 13 ayrı her hattatın gelenekseli ve moderni harmanlayarak hazırladığı eserlerde, Kur’an-ı Kerim’deki “Ulan iman edenler!” hitabıyla başlayan ayetler vadi alıyor. Serginin açılışında konuşan Albayrak Grubu CEO’su Ömer Bolat, minval sanatının İslam kültürü ve medeniyetinin haddinden fazla güzel aynı yansıması olduğuna meni ederek, bu sanatın zaman üstelik zer sanatçılar eliyle yaşatılmaya bitmeme ettiğini söyledi.

KÜLTÜR VE DANIŞMA DAMARLARIMIZDAKİ ZAMAN BÜYÜKLÜĞÜNDE İHTİYAÇTIR

Bolat, “Tığ Albayrak grubu adına, bakım sektöründe, endüstri ve tarımda yüce yatırımları olan ve Türkiye’mizin kalkınması amacıyla iri benzeri azim ve arzu ile güçlendirmeye müteharrik aynı grubuz. Tutum ve sanayi ile uğraşırken sanatı birlikte boşlama etmemeye himmet ediyoruz. Toplumlar amacıyla ekin ve görüşme damarlarımızdaki koku kadar ihtiyaçtır. Kurumsal toplumsal tartı projeleri içerisinde haddinden fazla ağır çalışmalar yapıyoruz. Türk-İslam sanatının gelişmesi için yayınlarımıza görüşme eserlerimizle birlikte katkıda bulunmaya himmet ediyoruz” dedi.

Albayrak Grubu Kurumsal İletişim Koordinatörü Esat Ölçüsüz ise “Sanatseverler amacıyla oluşturulan sergi, bundan önce Balıkesir, İstanbul ve Erzurum’u dolaştı. Son durağımız namına üstelik Konya’da buluştuk. On binlerce kilometre ikmal ettik. Binlerce insanla buluştuk. Koca olan eserlerin erişilebilir olması” şeklinde konuştu.

Işporta, 13 Eylül’e büyüklüğünde Tantavi Ekin Merkezinde ziyaretçilere çıplak olacak.

Share: