Icra Vekili Kurum’dan sosyal göz projesi hakkında, “Destekleyeceğiz” diyen Kılıçdaroğlu’na cevap: İsteseniz dahi istemeseniz üstelik bu konutları yapacağız

Cumhuriyet Altını tarihinin yer balaban içtimai bölük projesinin tanıtımı geçtiğimiz günlerde yapıldı. Milyonların merakla beklediği projenin detayları Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaşmış ve 14 Eylül’birlikte başlayan başvurular gücük sürede 2 milyonu aşmıştı.

“AMACINI BİLİYORUM ERDOĞAN AMMA BU İŞİN BAŞARILI OLMASINI İSTİYORUM”

CHP lideri Kılıçdaroğlu ise toplumsal ev projesiyle ilişik içtimai iletişim araçları hesabından yaptığı kullanılmamış paylaşımda “Akıbet dönemlerde TOKİ’nin Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve elan bir nice ildeki ihaleleri tahrip oldu. Zira müteahhitler ihaleye girmiyor. Sen dahi ego da biliyoruz bu içtimai göz projesiyle amacını Erdoğan. Amma ego bu işin başarılı olmasını istiyorum. Halkımızın böyle tıpkısı projeye ihtiyacı var, siyasiler kendisine, bu ihtiyacı karşılamaya mecburuz. Yeniden ediyorum, kaynak garantisi ver. Destekleyeceğiz. Aynı rezalet daha yaşansın istemiyoruz” dedi.

“‘BAY EKSIKSIZLIK PROJEYE KARŞI ÇIKTI’ HABERİ YAPTIR, DAVA DEĞİL”

Sözlerini sürdüren Kılıçdaroğlu, “Ha sen esasen git, medya görünümlü aparatlarına ‘Bay Kemal projeye alın çıktı’ haberi yaptır, sevgili değil. Kâfi kim bu iş olsun” ifadelerini kullandı.

BAKAN KURUM’DAN YANIT GECİKMEDİ

Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Gelgel, CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “İlk Evim İlk İş Yerim Projesi”hangi ilgili toplumsal medyadan yaptığı paylaşıma ilgili, “Hangi Cumhuriyet Altını tarihinin en nazik basamak projesini açıktan destekleyebiliyorsunuz hangi topyekun reddediyorsunuz. Siz isteseniz bile istemeseniz bile bu konutları yapacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

“SİZ İSTESENİZ DA İSTEMESENİZ DA YAPACAĞIZ”

Çalım, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadeleri kullandı: “Sayın Kılıçdaroğlu, işiniz print. Hangi Cumhuriyet Altını tarihinin sunu şişman göz projesini açıktan destekleyebiliyorsunuz hangi topyekun reddediyorsunuz. Siz isteseniz birlikte istemeseniz bile bu konutları yapacağız. İlk temelleri Allah’ın izniyle ilk teşrin ayı bakımından atıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu konutların anahtarlarını vatandaşlarımıza ihsan edecek. Milletimize şimdiden iyi, hayırlı olsun.”

KILIÇDAROĞLU, 4 BÖLÜM ILK BIRLIKTE PAYLAŞIMLARDA BULUNMUŞTU

Geçtiğimiz günlerde bile içtimai hane projesine ilgilendiren toplumsal medya hesabından izah işleyen Kılıçdaroğlu, şunları söylemişti: “Bölük meselesi gündemde. Yüz Kere ısıtılıp ısıtılıp insanımızın önüne konmuş ayrımsız proje. Yıllardır ayrımsız hikaye. Erdoğan, biliyorum intihap öncesi mülk dercetmek üzere yapıyorsun bunu. Ben sosyal devletin savunucusu namına içtimai konutların yaygınlaşmasını canı ilgiyle istiyorum.

“BANKER ERDOĞAN MISIN SEN?”

Sana inanalım istiyorsan, bu işe müteahhitlerin girmesi için hazineden gelir güvencesi ver. Kuintet çeteleri semirttin, temel zavallı fukaranın konutu için garanti ver. Vermezsen, sen üstelik biliyorsun ki bu proje bitmeyecek. Gerçi alışkınsın sen boş toprağa görünüşte beton harcı dökmeye…

Ben da buradan üstenme ediyorum, tığ iktidara geldiğimizde bu garantilerin arkasında duracağız. Erdoğan güvence vermezsen, bu proje bir Banker Yakup zihniyetinden ibarettir. Topla paraları zavallı fukaradan, intihap sürecini finanse ten. Banker Erdoğan mısın sen? Kâfi be eş!”Share: