Güzelbahçe Belediyesi’nden Öğrencilere Kırtasiye Desteği

Güzelbahçe Belediyesi, ilçedeki azamet okullarında okuyan dar gelirli öğrencilere, kırtasiye desteği sağladı.

İçersinde defter, nev, silgi, pastel boya, sıska boya, etki boya kabilinden esas kırtasiye malzemelerinin bulunduğu paketleri öğrencilere, Komutan Mustafa İnce, bzzat dağıttı.

Belediyenin henüz esbak yıllarda birlikte okullarda buna benzer gerekseme malzemelerini dağıttığını tamlayan Komutan İnce, “Eğitimin başlamasıyla çocuklarımızın yer öncelikli ihtiyaçlarını belediye meclisimizden aldığımız kararla dağıtımını yapıyoruz. Konuşu koşullar belli, bu koşullarda ailelerin terbiye masraflarına bire bir nebzede olsa destek olabilmek üzere böyle tıpkı destekte bulunduk. Toplumsal belediyecilik kapsamında çocuklarımız amacıyla eğitimin seçme alanında yardımlara bitmeme etmekte kararlıyız. Şehremaneti olarak eğitime herhangi bir tür desteği vermeye himmet gösteriyoruz. Okullarımızın ihtiyaçlarını gidermenin yanı sıra öğrencilerimiz üzere içtimai ve kültürel hizmetler gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımızı önemsiyoruz, çünkü bu ülkenin kalkınması, ilerlemesi ve modern medeniyetler seviyesine ulaşması fakat eğitimli bireylerin çoğalmasıyla tür olacaktır. 2022-2023 Eğitim Bilimi-Öğretim yılı cemi öğretmenlere, öğrencilere ve velilere uz olsun” dedi.

Ayrıca Güzelbahçe Belediye Meclisi, Niğde’nin Kemerhisar Belediyesi ile Konya’nın Tuzlukçu Belediyesi’ne birlikte kırtasiye yardımında bulundu.Share: