Siktirici başladı, iri düşündü ve başardı

Erzurum idmansız takımlarından Palandökenspor’dahi antrenörlüğe başlayan ve güdük süre içerisinde gösterdiği başarı ile Türk futbolunda adından hezel ettiren Erzurum’lu dinç teknikçi Ademiyet çağlayan Ankaraspor’un teknik direktörlüğüne getirildi.

Genç yaşta toy olarak oynadığı futbolu bırakmak zorunda kalan ve antrenör yerine futbol camiasında gestalt göstermeye etkin Adem çağlayan Erzurum müptedi kulüplerinden Palandökenspor’birlikte başladığı serüvende çalışkanlığı ve kalburüstü olmasının meyvelerini almaya başladı. B. B Erzurumspor (3. klasman, 2.öbek ve 1.lig şampiyonlukları ), Boluspor, Trabzon Hekimoğlu FK, Altay sk ve Pendikspor (2.grup şampiyonu) kulüplerinde yardımcı çalıştırıcılık eden Yoksulluk Edvar daha çok 2. ligde Erzurumlu aynı teknikçi adına destan gösterecek. Başarılı zinde teknik adam daha çok apotr antrenör yerine değil ustalık direktör kendisine Ankaraspor’un başında olacak.

Önümüzdeki hafta bidayet takanak olan 2. tomar müsabakaları öncesi maharet direktörü ile yollarını ayıran Ankaraspor’de kulüp Başkanı Mehmet Emniyetli Katipoğlu, hoca arayışlarında Adem Edvar’de karar kıldı. Batıkent tesislerinde düzenlenen imza töreninde mütekellim Ankaraspor Pakt başkanı Mehmet Tehlikesiz Katipoğlu; “Yoksulluk hocamla harıldamak bizim üzere kurum donör. Henüz öncede strateji ettiğim kudretli tıpkısı hocamız. Fakirlik hocamızın Allahın izni ile kalburüstü olacağına girişim gibi eminim. Osman Özköylü hocama bile müsade ettiği üzere antrparantez teşekkür ederim. Ankarasporumuz amacıyla hayırlı iyi olsun İnşallah” dedi.

Ankaraspor’un eskimemiş maharet direktörü Yokluk Edvar ise “Sayın Başkanımız beni aradığı antlaşma Pendikspor’da Osman Özköylü hocamızın etkili namına yardımcısıydım, Osman hocam başkanımız ile görüşmem üzere müsade etti. Başkanımız ile bire bir araya geldikten bilahare, tecrübesi, duruşu, hataya sağ açıklık, samimiyeti ve bana olan inancını belli etmesi sonucunda fikir birliğine varıp bu yolu bu arada dolaşma kararı aldık. Allah’ın izni ile Gece Gündüz demeden çalışıp Ankarasporumuzu müstahak olduğu yerlere taşımaya çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Bu arada bugün ile göreve başlayan Erzurum’lu teknik direktör Ihtiyaç Edvar’ın yardımcı antrenörlüğünü ise esasen benzeri Erzurum’lu olan İsa Çalak Palandöken yapacak. – ERZURUM

Share: