Erdoğan, Pahor’u resmi törenle karşıladı

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’ye resmi ziyarette bulunan Slovenya Reisicumhur Borut Pahor’u Beştepe’de resmi törenle karşıladı.

Pahor’un bulunduğu erinç aracını, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önündeki caddede karşılayan süvariler, araca tören düzeni kapısına kadar eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pahor’u Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin ana methal kapısında karşıladı.

Erdoğan ve Pahor’un tören alanındaki yerlerini almalarının arkası sıra, 21 hizip bütünüyle atışı eşliğinde iki mutluluk milli marşları çalındı. Borut Pahor, Muhafız Alayı Tören Kıtası’nı, Türkçe “Selam er” diyerek selamladı.

Törende, tarihte kurulan 16 Türk devletini temaşa eden bayraklar ve askerler üstelik düzlük aldı.

İki mevki heyetlerinin takdimi sonrasında, Erdoğan ve Pahor, merdivenlerde Türkiye ve Slovenya bayrakları uğrunda gazetecilere andırma verdi.

baş başa görüşmeye güzeşte Erdoğan ve Pahor, heyetler arası görüşmelerin ardından anlaşmaların imza törenine paydaşlık edecek ve kuma basın toplantısı düzenleyecek.
Reisicumhur Erdoğan, Slovenya Reisicumhur Pahor onuruna resmi akşam yemeği verecek.

Törende, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metanetli Kıratlı, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Ağırbaşlılık ile Ankara Valisi Vasip Mecnunca üstelik hazır bulundu.

Erdoğan, Akkuyu Çekirdeksel Kırıcı Santrali’ni musahabe etti

 

Cumhur Reisi Erdoğan’dan ferman: Fiyatları indirin

 

Share: