Enuygun: Termal otel satışları yüzde 35 arttı

Enuygun.com, termal sularla ilişkin düşkünlük edilenleri ve termal otel rezervasyonlarıyla ait öne sâdır verileri derledi.

Şirketten yapılan açıklamaya bakarak, havaların soğumasıyla gelişigüzel termal otellere rabıta artıyor. Alelhusus makul hastalıkları olan eşhas, rahatsızlıklarına akıllıca özellikte ayrımsız termal su yatağı seçmece onma temin etmek istiyor.

Bu sayede birlikte sonbahar ve şita mevsimlerinde termal otel satışları çoğalma gösteriyor. Bu sene aralık ayında yapılan termal otel rezervasyonlarının geçen yıla bakarak yüzde 35 arttığını açıklayan Enuygun.com, termal suların hangi rahatsızlıklar üzerinde çalışkan olduğunu üstelik kaynaklardan yola çıkarak derledi.

Termal sular; romatizma, kireçlenme, kap rahatsızlıkları, solunum yolu hastalıkları özellikle doğmak üzere çok sayıda rahatsızlığa iyi geliyor. Ülkenin popüler akarca bölgeleri denildiğinde akla ilk kendisine Afyon, Yalova, Denizli, Kütahya ve Bursa geliyor. Bu şehirlerde düz düz termal suların bütünü farklı sıcaklıklarda ve içeriklerinde farklı mineralleri barındırıyor.

Buna bakarak, sıcaklığı 40-71 etap ortada değişen Afyon Gazlıgöl fistül suları klorür, iyodür, bromür ve florür açısından zengin bir içeriğe erbap. Gazlıgöl kaplıcalarındaki termal akarsu, teneffüs yolu hastalıkları ve cilt kusurları özellikle olmak için idrar yolu problemleri, öd kesesi ve böbrek rahatsızlıklarına gani geliyor.

Sıcaklığı 55-60 rütbe aralığında değişen Yalova kaplıcalarında dahi toplamda 30 değişik mineral çeşidi bulunuyor. Sıcak su kürü adına yararlanılan Armutlu termal suyu ağrılı adale hastalıkları, kadın hastalıkları, şeker hastalığı, nikris ve ortopedik hastalıkların yanı sıra böbrek taşları üstünde dahi enerjik oluyor.

Termal oteller her bütçeye hitap ediyor

58 merhale sıcaklıktaki Denizli Karahayıt kaplıcaları, kırmızı renkteki termal sularıyla öne çıkıyor. Stres kaynaklı ruhsal mesail, uykusuzluk, meni ve dal fıtıkları Karahayıt kaplıcalarının müspet sıkıntı sağladığı rahatsızlıklardan.

33,8 adım sıcaklıktaki Kütahya Tavşanlı kaplıcaları ise magnezyum, kalsiyum ve bikarbonat açısından zengin tıpkı içeriğe ehil. Tavşanlı akarca suyu romatizma, ten hastalıkları, Cerebral Palsy ve spor yaralanmalarına bereketli geliyor.

40 mertebe sıcaklıktaki Bursa Oylat kaplıcaları da doğrudan girilebilen özellikteki termal sulardan. Tevettür, çocuk felci, romatizma, gut, jinekoloji ve egzama Oylat termal suyunun olumlu faal olduğu rahatsızlıklardan.

Enuygun, bu kaplıcaların yanında termal suyun faydalarından çakmak isteyenlerin rotalarını Kozaklı, Ayla, Nem, Göynük ve Kızılcahamam kaplıcalarına çevirebileceklerini açıkladı.

Kaplıcaların onma meşgul sularından müstefit olmak isteyenler iki kişilik geceliği 330 TL’den başlayan fiyatlarla rezervasyon yaptırabiliyor.

“Kullanıcıların yüzde 45’i termal otellerde biricik gece konaklamayı yeğleme ediyor”

Açıklamada görüşlerine düzlük sunulan Enuygun Otel Servisleri Müdürü Kahraman Kayar, havaların soğumasıyla birlikte termal otel satışlarının artmaya başladığını belirterek, “Satışlarımız bize bu yıl termal otel satışlarımızın güzeşte yılın tıpkı döneme bakarak yüzdelik 35 arttığını gösteriyor ve bildirme çokça termal otel rezervasyonu yaptırılan şehirlere baktığımızda Bursa, Afyon ve Yalova şehirlerinin evvel üçü oluşturduğunu görüyoruz. Bursa ve Yalova’nın evvel üçte kayran almasında İstanbul’dahi yaşayanların özensiz seyahatleri evet üstelik hafta sonu tatilleri amacıyla bu şehirleri tercih etmesinin etkisi iri. Gazlıgöl ise acun çapında ayrımsız fistül. Bu özelliği yardımıyla çokça sayıda sevimli onma icat etmek üzere rotasını Gazlıgöl’e çeviriyor.” ifadelerini kullandı.

Verilere göre termal otel rezervasyonu yaptıran kişilerin rezervasyonlarının yüzde 45’inin yegâne günlük olmasına bile değinen Pay, şunları kaydetti:

“Termal tesislerin kendilerini yenilemeleri ve modern otelcilik anlayışı ile yeniden tasarlanmaları, bu ürüne olan göz açısını hemen keyif sorunları için uzun devamlı konaklamalar yapılan oteller olmaktan çıkardı. Termal oteller, kırıcı say tempolarından kıran istirahat etmek isteyenler üzere SPA uzmanlığı olan oteller kategorisinde adlandırılmaya başladı. İstanbul, Ankara kabilinden merkezlere andıran balaban şehirlerde yaşayanlar, sevinçli bir hafta sonu etmek istediklerinde çıktı almanak izinlerini özlemek zorunda olmadan, gelişen erişim ağının birlikte yardımı ile kısa süreliğine bu tesisleri yeğleme ediyorlar. Termal oteller, doktor tavsiyesi ile halen ayrıntılı kesiksiz kürler için kullanılıyor ancak bir tane gece ya da iki günlük yapılış kullanımları henüz de artacak üzere görünüyor.

Termal otellere gitmeyi yeğleme fail kişiler, genellikle aynı rahatsızlıktan şikayetçi ve akarca sularını birlikte bu maraz üzere felah kaynağı yerine görüyorlar. Hem termal otellerin, rahatsızlığı olan kişiler amacıyla heybetli tıpkısı felah kaynağı olması hem üstelik termal oteller beyninde akıllıca fiyatlı seçeneklerin olması yardımıyla bu otellere olan talebin yaz aylarına büyüklüğünde düşmeyeceğini ve önümüzdeki yıllarda bu talebin elan dahi yükseleceğini öngörüyorum.”

Share: