Düzlük, “Türkiye Yüzyılı’nın enerjisi Zonguldak”

Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Tamam Kayran, doğalgazın karaya ulaştırılacağı Filyos Limanı’nı gezerek ” Türkiye’nin iki eğik site ünvanını taşıyan Zonguldak namına yerli ve milli enerjimizle Türkiye Yüzyılı’na hazırız” dedi.

Zonguldak Belediye Reisi Dr. Ömer Gerçek Düz, YANLIŞSIZ Öğür teşkilatıyla birlikte Filyos Limanı’ndaki Karadeniz Gazı’nın karaya çıkartılacağı tesisi gezdi. 2023 yılının Mart ayında vatandaşlara sunulması planlanan Karadeniz Gazı’yla Zonguldak’ın öneminin benzeri öğün elan ortaya çıktığının altını çizen Başbuğ Ömer Essah Kayran, “Zongulak iki katlı şehir. Tıpkısı bu kadar da kavuşum altında varız” diyerek konuştu.

Yeraltı zenginliği olan taşkömürünün devlet ekonomisine ve sanayisinin kalkınması üzere iri tıpkısı emekle yeryüzüne çıkartılarak kazanılan “İki eğik site” ünvanının doğalgazla taçlandığını tabir eden Başkan Düzlük, “Zonguldak Türkiye Yüzyılı’na amade” dedi. Ecnebi hakikat peşinde koşanlara, Türkiye’nin geleceğini yabancı güçlere teslim etmeye çalışanlara direnim Zonguldak’ın yerel ve milli enerjisiyle Türkiye Yüzyılı’nı karşılamaya amade olduğuna vurgu eden Başbuğ Ömer Selim Düz şöyle dedi:

“Bütün iki katlı bire bir şehirdik biz, Senelerce boşa değildi söylediğimiz sloganlar. Hangi ant ülkenin bize ihtiyacı olsa, hep ayrımsız ağızdan söylerdik o meşhur sözleri. ‘Benzeri bu büyüklüğünde de içtima altında varız ‘diye… Peki rastgele zaman tıpkısı yarımız da kavuşum altında idi. Düz altı zenginliğimiz olan taşkömürünü devlet ekonomisi ve sanayisinin kalkınması için iri benzeri emekle yer yüzüne çıkararak kazanmıştık bu muhik unvanı. Türkiye’nin kayran altı ağ açıklığı arz çok olan şehri adına yazılmıştı adımız tarihe. Demin yeniden çıkıyoruz içtima ve denizin yüzlerce metre altından Tam ülkeyi aydınlığa dolamak amacıyla. Bu posta taş kömürümüzün yanında doğalgazımızla bile çıkıyoruz aydınlığa. Yabancı hakikat peşinde koşanlara, ithal iktisatçı peşinde olanlara ve Türkiye’nin geleceğini ecnebi güçlere tasdik etmeye çalışanlara taannüt. Biz Türkiye’nin tek iki kıvrım şehri unvanını taşıyan Zonguldak kendisine yerli ve milli enerjimizle Türkiye Yüzyılı’na hazırız. Onlar, Atatürk’ün camız ve himayeye karşı duruşunu varsın unutsunlar. Biz bu toprakların evlatları olarak Türkiye Yüzyılı’nın enerjisi olacağız ve Zonguldak olarak ülkemiz amacıyla milli ve yerel değerlerimizle var gücümüzle çalışacağız.” – ZONGULDAK

Share: