Isparta Valisi Görgülü Baruş, köylerdeki sorunları durumunda inceledi

Isparta Valisi Münevver Baruş, Sütçüler ilçesinin Aşılanmamış ve Yeşilyurt köylerini konuşma ederek sorunları yerinde inceledi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, güçlendirme çalışmaları dolayısıyla eğitim öğretimin eğreti olarak sosyal tesislerde devam ettiği Çandır Oğuz Önder İlk ve Ortaokulunu musahabe eden Baruş, öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Ardından ihya çalışmalarının bitmeme ettiği okul binasında incelemelerde kâin Baruş, müteahhit firma yetkilileri ile Yer Kentçilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ustalık personelinden yapım çalışmaları üzerine vukuf aldı.

Çandır’ın ardından Yeşilyurt köyüne geçen Baruş köy içtimai tesislerinde vatandaşlarla tıpkısı araya gelerek kâm ve önerileri dinledi. Köyün göçü riski haiz Mandallar Mahallesi’nin güvenli bir alana taşınması üstüne vatandaşlara açıklamalarda mevcut Baruş, şunları söyledi:

“Gayrisıhhi aynı ortamda oturmaktansa akıllıca tıpkı ortama duyulmak henüz iyidir. Vatandaşlarımızın henüz sağlıklı benzeri ortamda yaşaması için çözüm arayışındayız. Mekân Kentçilik Müdürlüğümüz lazım araştırmaları henüz bile kapsamlı kendisine yapacaktır. Canımız rastgele şeyden kıymetli, hanemiz, çoluk çocuğumuz temas şeyden elan kıymetli onları risk altına atma lüksümüz namevcut. Bunu tıpkı zaman önce planlayıp, yerleşme yerini planlayıp gerçekleştirmek istiyoruz. İnşallah bu süreci hep gelişigüzel metin ayrımsız şekilde yürüterek sizlerin ayrıksı bir alana naklini gerçekleştirmiş olacağız. Tabi bu kıytırık tıpkı gelişim değil, devir takanak tıpkı proses.”

Ilbay Baruş henüz bilahare Mandallar’a giderek arazi kaymasının yaşandığı bölgede teferruatlı incelemelerde bulundu.

Share: