İhale yetkisi Zonguldak Belediye Başkanı Alan’da

Zonguldak Belediye Reisi Ömer Rast Düzlük’a, sahilde bulunan iş yerlerinin 10 yıllığına eksiltme edilmesi yetkisi verildi. Mecliste darülfünun öğrencilerine su fiyatlarında yüzde 50 iskonto yapılması kararlaştırıldı.

Zonguldak Belediyesi Meclisi’nin Çatlak ayı ikinci birleşimi toplandı. Belediye Başkanı Ömer Güzel Düz Başkanlığı’n üstelik gerçekleştirilen mecliste kararlar alındı. Belediyeye alt Zon-Bel İnşaat Uran ve Ticaret Limited Şirketinin sermayesinin artırımı hakkındaki Cazibe ve Bütçe Komisyonu Raporu düşünce birliğiyle akseptans edildi. akseptans edilen rapora göre müşareket sermayesi 100 binden 350 bin liraya yükseltildi.

Merkez Lep Düzenlemesi ve Içtimai Donatılar İnşaatları ile Enfrastrüktür ve Kasaba Düzenlemesi İşi” proje doğrultusunda eğreti kabulü tamamlanan ve toplamda 35.906,07metrekare yüzölçümlü kayran içerisinde kâin mimari projesinde belirtilen yapılardan Yapı-1A, Çatı-1B, Bina-1iC, Yapı-2 ve Yapı-3 olarak adlandırılan yapıların ve mutlak bölümlerin beraber veya ayrı ayrı koyulmak için 10 sene süresince isticar ihalesine çıkılması ve isticar ihalesi doğrultusunda yapılacak bütün gelişim ve işlemler için Şehremaneti Encümenine ve Uray Başkanına mezuniyet verilmesi talebi hakkındaki Tasrif ve Bütçe Komisyonu Raporu görüş de akseptans edildi. Kabul edilen maddeye göre Zonguldak Belediyesi’ne hareket yerlerinin 10 yıllığına kiraya olmak üzere eksiltme ika yetkisi verildi.

İkametgahı Zonguldak’a düz öğrencilere iskonto

Mecliste Akarsu ve Kanalizasyon Müdürlüğünün Su ve Şebeke Hizmetlerinde Uyulacak Asıllar Tarifeler ve Abone Hizmetleri Yönetmeliğinin ilişik maddelerinde değişiklik yapılması talebi hakkındaki Tasrif ve Bütçe Komisyonu Raporu görüşüldü. Fikir birliği akseptans edilen maddeye bakarak ikametgah adreslerini Zonguldak’a kadar darülfünun öğrencilerine akarsu fiyatlarında indirim yapılacak. Şehremaneti adına mukayyet olan 67 AU 739 resmi plakalı, 2011 nazir, aracın kazançlı ömrünün tamamlamış olması ve hizmet, tamir ve tamirat maliyeti cihetiyle satma işlemlerinin icrası üzere Belediye Reisi ve Şehremaneti Encümenine izin verilmesi talebi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Vukuf Raporu okundu.

Bir sonraki meclisin 2 Eş 2023 tarihinde toplanılması kararlaştırıldı.

“Zonguldak’ın sorunlarını beş senede çözmek baskı”

Meclis sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Ömer Tamam Düz, “2022 yılının son meclis toplantısını yaptık. 2022 yılından daha pir yılı inşallah 2023 yılında geçiririz. 2022 yılında yaptığımız divan toplantılarında Zonguldak halkı hesabına filinta kararlar aldığımız kanaatindeyim. İnşallah bu artarak bitmeme kırat. Bilcümle sedir üyelerine YANLIŞSIZ Fırka grubuna, CHP grubuna, MHP grubuna ve İYİ Parti grubundaki sedir üyelerine tek bir tane teşekkür ediyorum. Çalışanlarımız, faaliyet arkadaşlarımıza teşekkürname ediyorum. 2 Familya 2023 günü kaldığımız yerden Zonguldak’a hizmet için mücadeleye devam edeceğiz. Yeri gelmişken 2023 yılının esenlik, adalet ve mutluluk getirmesini dilek ediyorum” dedi.

Sahildeki işyerlerinin ihale edilmesiyle ilişik konuşan Başkan Düz, “Tarihi tamlık açık değil. Şahsıma yetki aldık. Genişlik bodur zamanda tarihini birlikte belirleyip duyururuz. Tanrı talih ederse 15-16 kamer kabil aynı hizmet süremiz var. Vatandaşımıza seçme zamanı kortej verdik. Intihap zamanında yapmayı taahhüt ettiklerimizin haddinden fazla henüz fazlasını yapmış yerine inşallah 2024 yılında Tanrı esenlik gerçek verir baht ederse vatandaşımızın karşısına gine çıkarız. Bugüne kadar gayretle, arkadaşça, tevazu süresince elimizden gelenin fazlasını yapmaya hız gösterdik. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan girmek amacıyla bizzat zatıalinin talimatları görünmek üzere Kasaba, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız ve umum bakanlarımızın katkısıyla hükumetimizin, iktidarımızın gücünü Zonguldak’a ziyadesiyle yansıttığımızı ve bu anlamda amiyane yıllardır beklenen hizmetleri vatandaşlarımızın beklentilerini iki yıllık, pandemiyle toptan krizle geçmesine rağmen beklentinin önünde gittiğini izah etmek isteriz. Vatandaşımız illaki takdir ediyordur. Bizler dahi şu dakika Zonguldak Belediye Reisi olarak konuşuyorsak vatandaşlarımızın sayesinde. Vatandaşımız bile ‘Biz bu hizmetlerden memnunuz, artarak bitmeme etmesini istiyoruz’ derse bildirme bir iki üç dönem istemiştik. Zonguldak’ımızın sorunlarını beş senede halletmek ağırlık. İnşallah umduğumuz, dilediğimiz kabilinden olur. Vatandaşlarımız Zonguldak’ın dertlerini fasletmek üzere bize süre verirler de inşallah Zonguldak’ı elan ongun yerlere getiririz” diye niteleyerek konuştu. – ZONGULDAK

Share: