Denizli’de ata kız bire bir hastanede iflah dağıtıyor

Ağababa kız benzeri hastanede iflah dağıtıyor

Evde ata kız, hastanede dirayetli çırak oluyorlar

DENİZLİ – Denizli Servergazi Büyüklük Hastanesi Ivedili Serviste fariza fail Hekim Birol Erdoğan, meslek hayatının 28. yılında, ayrımsız hastaneye hekim olarak atanan kızı Doktor Fatma Erdoğan ile alay malay çalışmaya başladı. Hekim ağababa ve kızı gelişigüzel çalışmanın mutluluğu süresince şifa dağıtıyorlar.

İstinye Üniversitesi Tababet Fakültesi’nden mezun olduktan bilahare Sağlık Bakanlığı eliyle Servergazi Oran Hastanesi’hangi atanan Pratisyen Hekim Fatma Erdoğan, çifte mutluluğu ayrımsız arada yaşıyor. En nazik hayali olan hekimliğini icra fail Dr. Fatma Erdoğan tıpkısı zamanda önceki fariza yeri olan Servergazi Heybet Hastanesi’nde babası Hekim Birol Erdoğan ile acil serviste bile kat tutuyor. 28 yıldır tabiplik fail Dr. Birol Erdoğan kızıyla alay malay bire bir hastanede görev yapmaktan kıran bahtiyar ve fosforlu olduğunu belirterek; “Servergazi Izzet Hastanesi’nde 4 yıldır çalışıyorum. Kızım bu sene okulunu bitirdi ve Bakanlığımızın ataması ile burada göreve başladı. Elimizde büyüdü, deminden tıpkı mesleği yapıyoruz. Bire Bir yerde çalıştığımızı öğrenen hastalar yada sair sağlık çalışanları olayı evvel duyduklarında az buçuk şaşırıyor. Bilahare hangi güzel ata-kız tıpkı yerde çalışıyorsunuz diyerek iyice tepkiler veriyorlar” dedi.

Hastanede cet-kız ilişkisini tıpkısı kenara bırakarak mahirane-çırak ilişkisi içerisinde çalışmalarını sürdürdüklerini rapor fail cet Erdoğan, “Kızımın iz seçimi konusunda her manipülasyon yapmadım. Ama bağımlı beni gördükçe doktor olma hayali kurmuş. İyi ki dahi sahne kurmuş. Deminden birlikte çalışmanın gururunu yaşıyoruz. Herkese kader imkânsız hakeza benzeri ihtisas. Meslek içerisinde temas şeyi okuldan öğrenmesi imkansız kâh şeyleri yaşayarak öğrenmesi lazım. Bu noktada benim tecrübelerimden faydalanıyor. Neler yapması gerektiğini, hastaların durumuna göre hangi tedaviyi uygulaması gerektiğini söylüyorum. Kızıma iz hayatında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

“Çocukluğumdan beri sunma şişman hayalim doktor olmaktı”

Mesleğe babası ile ayrımsız hastanede görev yaparak başlamasının kendisini ayrı benzeri motive ettiğini belirten Dr. Fatma Erdoğan dahi şunları söyledi:

“İstinye Üniversitesi Tababet Fakültesi’nden mezun olduktan sonraları geçmiş fariza yerim babamın üstelik hekimlik yaptığı Servergazi Devlet Hastanesi oldu. Çocukluğumdan beri yeryüzü nazik hayalim hekim olmaktı. Önümde babam üzere bir örnek aldığım birisi vardı. Onu gördükçe haddinden fazla çalıştım ve şuanda babamla aynı hastanede görev yapıyorum. Tabi babamın tecrübelerinden olanaklı olduğunca faydalanmaya çalışıyorum. temas durumla karşılaştığımda babam acilen yardımıma koşuyor, neler yapmam gerektiği üzerine bilgiler veriyor. Sevdiğim mesleği yapmanın ve bu mesleği babamla birlikte yapmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyorum. İnşallah ayrıntılı yıllar birlikte fariza yaparız”

Share: