CHP, Sedat Peker’in iddiaları sonrası cürüm duyurusunda bulunacak: Savcılar doğrudan doğruya harekete geçemediği için ferda Ankara Adliyesi’nde olacağız

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Sedat Peker’in iddialarıyla ilişkin yanlışlık duyurusunda bulunacaklarını duyurmuştu. CHP Ahbaplık ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Mebus Muharrem Eş, toplumsal medya hesabından Kılıçdaroğlu’nun Sedat Peker’in iddialarıyla ilgili savcıların harekete geçmemesini eleştirdiği kesiti paylaştı.

ERKEK: YARIN BAŞVURUDA BULUNACAĞIZ

Koca paylaşımına “Ferda Ankara Adliyesi’nde (Adalet Sarayında değil) olacağız ve başvurumuzu yapacağız. Savcılar dolaysız harekete geçemediği üzere… #yayma” notunu düştü.

KILIÇDAROĞLU: BU ÜLKEDE BİR CUMHURİYET SAVCISI BULUNMAYAN MU?

Erkek’in paylaştığı videoda Kılıçdaroğlu, konuyla ilişik kullandığı ifadelerden bazıları:

“Tıpkısı cürüm örgütü lideri var; Sedat Peker. Izahat yapıyor. Ne savcısı harekete geçti? İtiraf ediyor ya, ‘Ben bunu yaptım’ diyor. ‘Biz beraber bunu yaptık’ diyor. Bu ülkede tıpkı cumhuriyet savcısı yok mu ya? ‘Bir dakika’ demesi lazım değil mi?

‘Burada çokça makro iddialar var’ Meydan veriyor, devir veriyor, saat veriyor, kişi veriyor, henüz hangi versin evet. Tıpkı de elinden tutup getirse savcının önüne, müddeiumumi diyecek, ‘Aman bunu zinhar yanıma getirme aynı de başım belaya girmesin’ Benzeri tek yapmadığı o kaldı.

Pazartesi haset bu iddiaların araştırılması üzere cürüm duyurusunda bulunacağım. Demin ben nikbet ediyorum, savcı hangi yapacak? Dosyayı kapatacak mı, yoksa sıradan hep ayrıntılarına girip anlatacak mı? Bunu yapacak atılganlık bire bir savcı zaman var mı Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde bilmiyorum.”

Share: