Çanakkale’de beyin ölümü gerçekleşen hastalanmış organlarıyla 5 kişiye imge oldu

Çanakkale’dahi geçirdiği gidiş geliş kazası sonucu us ölümü gerçekleşen kişinin organları 5 hastaya umut oldu.

Kentte 6 dolaşma evvel trafik kazası sonucu düşünce kanaması geçiren Cihan Poyraz (61) Mehmet Akif Ersoy Çanakkale Fehamet Hastanesinde otama altına alındı.

Poyraz’ın karın ölümünün gerçekleşmesi üstüne Organ Nakli Koordinatörü Ehlivukuf Dr. Azem Sevgili ile abla Dilek Pınarcıoğlu, hastanın ailesi ile görüştü. Musahabe sonrası familya aza bağışı kararı aldı.

Uzuv Aktarım Merkeziyle yapılan görüşmenin ardından Poyraz’ın bire bir böbreği ve iki korneası Bursa Faziletli İhtisas Hastanesi, ayrımsız böbreği ve karaciğeri ise Bursa Uludağ Üniversitesinde muntazır hastalara nakledilmek için makbuz.

Mehmet Akif Ersoy Çanakkale Azamet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Hasan Keser, Cihan Poyraz’a Allah’tan rahmet dilediklerini belirterek, yaşıt olacak hassas davranışlarından periferi acıklı ailesine başsağlığı dileklerini iletti.

Organ nakli ekibine birlikte özveren çalışmalarından ufuk teşekkür eden Kerki, “Yıllardır Afiyet Bakanlığı aracılığıyla sürekli takdir alarak hastanemizi gururlandıran fedakar eş güdüm ekibimiz Dr. Azem Ülkü ve abla Iştiyak Pınarcıoğlu ile bunaltıcı hizmet uzmanlarımız Dr. Levent Garaz, Dr. Ayşen Erer, Dr. Ferhan Aydemir ve vahim bakım hemşirelerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Share: