Annesinin madalya sözü aldığı Asya, evine şampiyonlukla döndü

Türkiye 21 Yaş Şeş Kadın Milli Hokey Takımı ile Avrupa Şampiyonası C3’te şampiyona tüvana 18 yaşındaki sporcu Asya Gül, final karşılaşması öncesi annesine verdiği madalya sözünü tuttu.

Hokeyi lanse etmek için okuluna gelen Cahillik ve Spor Müdürlüğü antrenörleri sayesinde 11 yaşında bu spora başlayan Asya, kudretli performansıyla dikkatleri çekerek, bu yıl 21 Gözyaşı Altı Karı Milli Hokey Takımı’na seçildi.

Antalya’nın Alanya ilçesinde 27-30 Temmuz’da düzenlenen 21 Gözyaşı Altı Kadınlar Avrupa Bariz Alan Hokey Şampiyonası C3’te ilk defa milli formayı giyen zinde sportmen, takımının Litvanya ile yapacağı final karşılaşması öncesi annesi Emine Gül’ü aradı.

“Annem maçları daraç dışında oynayacağımızı zannetmiş”

“Evimizde oynuyorsunuz sakın yenilmeyin.” diyen annesine verdiği madalya ve şampiyonluk sözünü başarmanın mutluluğunu faal Asya, AA muhabirine, önce dönemlerde ara eylemek amacıyla antrenmanlarına gittiği hokey sporunu tedricen sevdiğini söyledi.

Milli takıma seçilmenin kendisi amacıyla oylumlu olduğunu dile getiren güre sporcu, “Milli takım kampına çağrılınca haddinden fazla sevindim, çalım donör bire bir andı.” dedi.

Asya Gül, yüce bire bir organizasyondan şampiyonlukla ayrıldıklarını hatırlatarak, “Böke olunca çok bahtiyar oldum, gururlandım. Gelişigüzel sportmen milli takımda ayartmak, o kamer belirgin bayrağı göğsünde söylemek lazım. Hem o bayrağı taşımanın hem bile şampiyon olmanın mutluluğu, gururu anlatılamaz.” diyerek konuştu.

Takımıyla başarılı olup, annesine verdiği sözü tuttuğu için tekme neşe yaşadığını belirten milli sportmen, “Maç öncesi Osmaniye’deki annemle telefonda konuşmuştuk. Bizlere pasaport çıkarıldığı üzere maçların güçlükle dışında oynayacağımızı zannetmiş. Maçları burada oynanacağımızı söyleyince dahi annem, ‘Evimizde oynuyorsanız sakın yenilmeyin. Eve madalyayla, yenerek gel’ diye benden kalburüstü olma sözü aldı. Ona verdiğim sözü tutmanın mutluluğunu yaşıyorum.” ifadelerini kullandı.

Asya, milli formayla henüz çok uluslararası muvaffakiyet elde etmeyi hedeflediğini kaydetti.

“O zaman orada tevessül etmek, kızımın sevincini katılmak istedim”

Sporcunun annesi Emine Gül da bitiş maçı öncesi kızını yiğitlendirmek üzere kortej istediğini belirterek, “Kızım ve arkadaşları böke olunca haddinden fazla sevindim. Mecmu maçlarını televizyonda izledik amma o dakika orada tutmak, kızımın sevincini tesahup etmek isterdim. Onunla gurur duyuyorum.” şeklinde konuştu.Share: