Zonguldak haberleri! Zonguldak Spor’da hedef Uçan Top Kadınlar 1. Ligi’ne kaynamak

Geçen sene kurulan ve uğraş ettiği geçmiş sezonunda 1. Takım hedefini play-off’ta kaçıran MFA Zonguldak Spor Kulübü, yeni sezonda bu hedefini gerçekleştirmek istiyor.

Uçan Top Kadınlar 2. Ligi ekiplerinden MFA Zonguldak Spor Kulübü, ilk defa güzeşte zaman meydan aldığı ligde play-off’larda savaşım etme hakkı kazandı. Üst lig hayalini “neredeyse” kaçıran topluluk, yeni mevsim hazırlıklarına kestirmece 3 ay evvel başladı.

Sıkı kamp döneminin peşi sıra sezonun önceki karşılaşmasında sahaya madenci bareti ile “Yüreğimiz Bartın’da yandı” yazısıyla çıkan “filenin elmasları”, Düzce Voleybol’a kol vermeden maçtan 3-0 galip ayrıldı.

Sezona mebzul başlangıç işleyen takımın hedefi ligi zirvede tamamlayıp Uçan Top Kadınlar 1. Ligi’ne yükselmek.

Başantrenör Yavuzarslan: “İyi bir noktaya geldik”

Kulübün başantrenörü Yusuf Yavuzarslan, AA muhabirine, pakt olarak güzeşte zaman ilk defa ligde yer aldıklarını, hedeflerinin şişman kısmını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Geçen sezon play-off, istedikleri kadar sonuçlanmasa dahi önceki sene amacıyla kebir muvaffakiyet elde ettiklerini anlatan Yavuzarslan, “Bu mevsim için 1 Ağustos’ta çalışmalara başladık, alıntı sürecini erken tamamladık. Yaklaşık 2,5 aydır oyuncu kadromuzla yeni sezona hazırlandık. İyi benzeri noktaya geldik diye düşünüyorum. Bu sezonki ilk hedefimiz play-off grubunda düz ahzetmek ama sonuncu hedefimiz tabii kim bu sezon banko 1. Loda’e çıkmak. O amaçla transferleri yaptık ve sezonu genişlik erken açan takımlardan biri olduk. Hedefimiz, banko bu mevsim birinci lige çıkabilmek.” diyerek konuştu.

Genel Yönetici Muharrir: “Bu yıl 1. Küme’i kesinlikle derk etmek istiyoruz”

Kulübün genel menajeri Orhan Musannif birlikte sabık sezonun üzerine koyarak kendilerine verilen destekler doğrultusunda çok nitelikli, ferah mızıka oluşturduklarını belirterek, “Bu yıl olmazsa olmazlarımızdan 1. Lig’i derk etmek. Şayet 1. Grup’i yakalarsak güzeşte sene kentte yarattığımız bu heyecanı güvenli olun Selatin Ligi’ne kadar taşıyacağız.” dedi.

Kalem Erbabı, henüz ilk 1. Küme seviyesini yakalamış sporcularının olduğunu aktararak, “Takımlarını 1. Takım’e çıkarmış sporcularımız var. Hocamız üstelik 1. Lig tecrübesi olan biri. Geçen yıl yakaladığımız çıtayı benzeri tık henüz üzerine taşıyıp bu sene 1. Grup’i kesinkes görmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Takım kaptanı Büşra Sarısoy ise mızıka kendisine garaz doğrultusunda çalışmaları sürdürdüklerini dile getirerek, “Lige hazırlanma sürecimiz etraflı ve yorucu olsa de bunun üzere özverili şekilde çalışmalara devam ettik. Hedefimize ulaşıp kupayı şehrimize getirmeyi çokça istiyoruz. Başarıya açgözlü takımız, bunun karşılığını çevirmek üzere elimizden gelen değme şeyi yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: