Afyonkarahisar’da âdem kaynakları yönetimi eğitimi verildi

Afyonkarahisar Tecim ve Sanayi Odası (TSO) KOBİ Akademisi yoluyla planlı eğitimde âdem kaynakları yönetimi anlatıldı.

Afyonkarahisar TSO eğitim salonunda planlı açılışta konuşan ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Alnıak, işletmelerde çalışanların performansından sunma mübarek çıkarmak üzere âdem kaynaklarının akilane planlanması gerektiğini dile getirdi.

İnsan kaynakları, işletmelerde çalışanların yeteneklerini ortaya ihata etmek, performansını çoğaltmak ve genişlik eli nimetli şekilde istihsal yapmasını keşfetmek amacıyla ehemmiyet verilen tıpkısı deyim olduğunu kaydeden Alnıak, şunları söyledi:

“İşletmeler, eş kaynakları stratejileri doğrultusunda ilerlemesini sürdürür ve gelecek planları yapar. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile koca kaynakları kavramının de güncellenmesi gerektiği anlaşılmıştır. Hele dijitalleşme ve kayırıcı kaynakları arasında tıpkısı bandaj kurulması gerektiği kanısı hakim olmaya başlamıştır. Türk hisse senedi dünyasının gözbebeği TOBB Tutum ve Teknoloji Üniversitesi’nin Daima Eğitim, Araştırma ve Aplikasyon Merkezi işbirliğinde düzenlediğimiz bu eğitimimizde koca kaynakları üzerine nikbet edilen bütün soruların karşılık bulacağını düşünüyorum.”

Daha sonradan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomi ve Uygulayım Bilimi Üniversitesi (ETÜ) Sürekli Eğitim Bilimi, Araştırı ve Aplikasyon Merkezi uzmanlarından Şiddetli Yurdanur, yıpranmamış gelişmeler ışığında adam kaynakları yönetimi eğitimi verdi.

Eğitim sonunda katılımcılara şehadetname verildi.Share: