YANLIŞSIZ Parti’de Ateş Parçası Ünal’ın adına kadro başkanvekilliğine getirilen Dinamit Zengin’den ilk sözler: Milletimize bakım yolunda çalışmaya bitmeme

Çarkıt DOĞRU Parti Takım Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Dirayetli Ünal, geçtiğimiz günlerde aynı pusula fuarında, “Maalesef bire bir kültür devrimi olarak Cumhuriyet ; bizim lügatimizi, alfabemizi, dilimizi kısacası hep tefekkür setlerimizi yok etmiştir” demiş ve tepkilerin odağına oturmuştu. Ünal’a kişi partisi ve MHP karışma olmak üzere dokuz canlı çokça politik partiden tepki geldi.

GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

Ünal, içtimai medyadan yaptığı paylaşımla SELIM Fırka’deki Kadro Başbuğ Vekilliği görevini bıraktığı açıkladı. Paylaşımında Ünal, “Bugün itibarıyla Kadro Başbuğ Vekilliği görevimden affımı murat ettim. Umumi Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a bugüne kadar şahsıma duyduğu atılganlık ve verdiği sorumluluklar üzere müteşekkirim. Kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım” ifadelerini kullandı.

YERİNE ÖZLEM ZENGİN GETİRİLDİ

DÜRÜST Tümen’de Çevrimli Ünal’dan boşalan Ekip Başkanvekilliği görevine DÜRÜST Öğür Genel Başbuğ Yardımcısı ve Tokat milletvekili Korkunç Zengin getirildi. Varlıklı, Temmuz 2018-Mart 2021 beyninde da bir görevi yürütmüştü.

KORKUNÇ ZENGİN’DEN İLK AÇIKLAMA

Gelişmelerin arkası sıra Varlıklı, sosyal iletişim araçları hesabından açıklamalarda bulundu. İlk tweetinde Ünal’a hizmetlerinden yağlık teşekkürname fail Ensesi Kalın, “Tafsilatlı yıllardır partimizde gelişigüzel fariza yaptığımız 64. Hükümet Firez ve Turizm Bakanımız Kahramanmaraş Milletvekilimiz Yırtıkça Ünal’a hizmetleri, emekleri üzere teşekkürname ediyorum. AK Parti Grubumuzda hep alay malay Milletimize hizmet yolunda çalışmaya bitmeme edeceğiz” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR ETTİ

İyi dileklerinden belde Reisicumhur Erdoğan’a dahi teşekkürlerini sunan ensesi kalın, “Umumi Merkez’den DOĞRU Tümen Grubuna… Milletimiz, Meclisimiz, Ülkemiz amacıyla çalışmaya devam. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ilkin atılmak amacıyla, MYK ve MKYK Üyelerimize, Milletvekillerimize, dualarını bereketli dileklerini ileten bilcümle dostlarımıza yürekten teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Share: