Yalova Belediyesi Bili İşleri 2022’de ağır sıklet faaliyet harcadı

Yalova Belediyesi Veri İşleri Müdürlüğü’nün 2022 yılında asfaltlamadan tretuvara, parkeden gidiş yollarına, çok amaçlı sahalardan içtimai tesislere varana büyüklüğünde yapılan icraat üzerine izah yapıldı.

Belediyeden yapılan açıklamada, mufassal yıllardır çözüm muntazır asfalt sıkıntılarının bir bir giderildiği bildirildi. Bu çerçevede Haber İşleri Müdürlüğü 2022 yılında mecmu 20 bin titrem asfaltı Yalova’nın ana yol ve sokaklarıyla buluşturdu. 20-30 yıldır yapılmayan Morgül, Ömer Besim, Çınarlı Camii, İbrahim Fikirli, Daraç, Eskimemiş Camii, Leylak, Bakkal, Etçi, Zeytin, İnkılap, Yaşa Doğu, Keykubat, Stad, Tophane Çıkmaz (Kamberbaba Sırtı) asfaltlandı.

Yakup Enerjik Caddesi ve canip yolları özellikle doğmak amacıyla Tümsekli Güreşçi Köprüsü, Yiğit, Bilali Habeşi Caddesi ve Seyrantepe Yolu’nda dahi altyapı ve asfaltlama çalışmalarını tamamladı.

Parke ve tretuvar çalışması

Bilgelik İşleri Müdürlüğü 2022 yılında mecmu 42 bin 985 metrekare parke taşı yolu Yalova’nın sokaklarına döşendi. Antrparantez 22 bin 466 metrekare tretuvar birlikte gine 2022 yılında yapıldı. Kaldırımı ve tretuvarı olmayan mahalleler 2022 yılında temas ikisine dahi kavuşmuş oldu.

2. aşama derrace ve üslup yolu tamamlandı

Yine 2022 yılı programı içine alınan Dere Mahallesi ve Adnan Menderes Mahallesi’ni kapsayan 2.Etap Bisiklet ve Tutum Yolu tamamlandı. Toplam 4 bin 764 m2 bisiklet yolu, 2 bin 770 m2 tutum yolu yapıldı. Yapılan çiftteker ve tutum yolu vatandaşlardan cemi radde aldığı bildirildi.

5 mahalleye 7 çok amaçlı yer

Fen İşleri Müdürlüğü 2022 yılında, gençlerin mahallelerine çok amaçlı spor sahaları yaptı. Gençlerin daha nitelikli çatlak geçirmeleri ve zamandan dahi artırım etmeleri hesabına tasarlanan sahalarla spora motivasyon amaçlandı. Toplanmış 5 mahalleye 7 haddinden fazla amaçlı düz yapıldı.

Kır düğün salonunun yapıldı

Her yıl yüzlerce vatandaşın dernek, nişan ve sünnet organizasyonları gibi hususi günlerine familya sahipliği yapacak Yalova Belediyesi Dağ Bayır Dernek Salonu amacıyla çalışmalar 2022 yılında tamamlandı. TİGEM öz kenarında vatandaşların hizmetine sunulan Kır Dernek Salonu, nazirsiz manzarasının beraberinde peyzaj ve mimarisi ile üstelik beğeni topladı.

2022 yılında de Yalova’nın cadde ve sokakları aydınlatılmaya devam etti. Selen İşleri Müdürlüğü marifetiyle Gazipaşa Caddesi 2.kısım, Yolculuk ile Mesire Yolu ve dere içi aydınlatmaları de ayn kamaştırdı. Tasarruflu led ışıkların kullanıldığı alanlarda çalışmalar tamamlandı. – YALOVA

Share: