‘Vefa’ ekibi kimsesizlerin umudu oldu

– ‘Vefa’ ekibi kimsesizlerin umudu oldu

VAN – Ocak ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı Içtimai Yardımlar Umumi Müdürlüğü aracılığıyla hayata geçirilen “Vefa” projesi çerçevesinde Van’ın Erciş ilçesinde fariza yapan ekipler, yardıma muhtaç kişilerin umudu oldu.

Umumi müdürlüğün 2022 yılında başlattığı proje çerçevesinde Türkiye genelindeki il ve ilçelerde Vefa ekipleri oluşturuldu. Ekipler, 65 gözyaşı üstü ve mânialı vatandaşlar ile kimsesiz ve yetimlerin bulunduğu haneleri müzakere ederek, ev temizlikleri ile hanedeki bireylerin şahsi bakım ve temizliklerini yapıyor. Proje çerçevesinde Van’ın Erciş ilçesinde Içtimai Yardımlaşma ve Tesanüt Vakfı marifetiyle 5 grup ve 30 personel görevlendirildi. Ekipler, sabahleyin erken saatlerden itibaren haneleri müzakere ederek temizliklerini yapmaya başladı. Kestirmece ayrımsız kamer süresince 350 haneye ve 538 kişiye ulaşan ekiplerin ayak ziyaretleri devam ediyor.

Vefa ekibi; nemli, kimsesiz, garip, yetim ve engeli vatandaşlara hizmet verdiklerini belirterek, “Bunu yaparken çok keyifle yapıyoruz. Vicdani aynı şekilde fariza yapıyoruz. Demin eş temizliğini yaptık ve amcamıza konfirmasyon ettik. 15 dolaşma sonradan gene ihtiyaçlarını durdurmak için amcamızı ziyaret edeceğiz” dediler.

Share: