Kırsaldaki 67 mahalleye oyun parkı kuruldu

Kırsaldaki 67 mahalleye oyun parkı kuruldu

VAN – Van Büyükşehir Belediyesinin ‘Köy Hayat Merkezleri’ projesi bünyesinde 67 mahalleye yavru baziçe parkı kurulurken, 33 mahalleye daha çocuk baziçe grupları kurulacağı belirtildi.

Eğitime bindi vermek hesabına kırsal mahallelerde çalışmalarını sürdüren Van Büyükşehir Belediyesi, Karye Yaşam Merkezleri projesi bünyesinde mahallelere baziçe parkları kuruyor. Kırsal mahallelere giden Otopark ve Bahçeler Dairesi Başkanlığına sınırlı ekipler, ekol bahçelerine baziçe gruplarının montajını yapıyor. Proje ile birlikte bugüne kadar 67 mahalleye park kurulurken, yılsonuna kadar toplamda 100 baziçe parkının kurulması hedefleniyor. Kurulan oyun parkları kollar tarafından nazik bahtiyarlık ile karşılanırken, oyuncaklarla aralık nâkil çocuklar ise mülevven görüntüler oluşturdu.

Yapılan projenin füru kadar kendilerini dahi bahtiyar ettiğini belirten Dershane Öğretmeni Bayındırlık Altun, “2 yıldır bu okulda öğretmenlik yapıyorum. Elan önce okulumuzda park yeri ve eğlence alanı yoktu. Bu de füru üzere olumsuzluk oluşturuyordu. Iyi olsun Van Büyükşehir Belediyesi köyümüzün meslek bahçesine otopark yaptı. Öğrencilerim parkı görünce çokça sevindiler. İnanın onlar kadar biz öğretmenlerde parkın yapımına haddinden fazla bahtiyar olduk. Emeği güzeşte başta Van Valisi ve Büyükşehir Şehremaneti Başbuğ Vekili Ozan Balcı koyulmak amacıyla herkese teşekkürname ediyoruz” dedi.

Köylerinde henüz önceki park olmadığını belirten 8 yaşındaki Salih Elagöz ise “Parkın yapılmasından dünya çokça mutluyum. Arkadaşlarımla burada düdüklemek çokça hoş. Sunu haddinden fazla kaydıraktan kaymayı beğendim. Köyümüze yapılan park yeri amacıyla teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Share: