Vazifeli-Sen Umumi Başkanı Dik: “Kamuda temel olan özdek eylemli istihdamdır”

Işyar-Sen ve Yetişek-Ayrımsız-Sen Genel Başkanı Ulvi Yalman, “Kamuda temel olan şey fiilî istihdamdır. Kesim takkadak bazen personelin temininde zorlandığınızda ruhsattır.” dedi.

Yalçın, İl Ekin Merkezi’nde planlı Eğitim-Aynı-Sen Niğde Şubesi’nin 7. Olağan Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Amasra’daki beyaz zehir faciasında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara ivedili şifalar diledi.

Toplu sözleşmede, ek ses seda, üniversitedeki idari personelin yer değiştirmesi ve sözleşmeliler konusunun muhteşem olduğunu tamlayan Yalman, üniversitedeki yönetimsel personelin kayran değiştirmesi üzerine belli ayrımsız aşamaya geldiklerini söyledi.

Yalman, sözleşmeliler konusunu birlikte mefret aynı noktaya değirmek üzere hız gösterdiklerini vurgulayarak, ” Herhangi Bir çekicilik kendine göre ayrımsız istihdam alanı çiziyor ‘bizim sözleşmemiz buna göre’ diye niteleyerek, kamu çözülüm durumda. Kamuda külliyet gömülü durumda. Onun üzere kamuda ana olan öz fiilî istihdamdır. Itilaf yemeden içmeden bazen personelin temininde zorlandığınızda ruhsattır. İstiyoruz kim kadroyla bu hareket neticelensin ve kamuda düzentileme barışı sağlansın.” diye niteleyerek konuştu.

YANLIŞSIZ Tümen Niğde Saylav Mevsuk Gültekin dahi yılbaşına kadar kontratlı personellerin kadroya geçirilmesi ve EYT ile ilgili sorunları halledeceklerini anlatım etti.

Kovid-19 döneminde başlayıp, Rusya- Ukrayna savaşıyla devam fail ve herkesin cebine takı eden sorunlarla karşı karşıya olduklarına dikkati çekici Gültekin, “Bunun da farkındayız. Sayın Cumhurbaşkanımız da tabir ediyor. Elimizden geldiğince birlikte bunları düzeltmek hesabına adımlar atıldı. Yeniden yılbaşında sizleri, memurlarımızı, öğretmenlerimizi ezdirmemek hesabına mukteza icraat yapılacaktır. Buna bile inancımız cemi.” ifadelerini kullandı.

Share: