DenizBank, Proparco’dan sürdürülebilirlik hedefiyle 45 milyon euro fon sağladı

DenizBank, Fransız Kalkınma Ajansı iştiraki Proparco’dan 7 yıl vadeli 45 milyon euro tutarında yüreklilik gerçekleştirme etti.

DenizBank Umum Müdür Yardımcısı Beril Oğuz, konuya ilgili yaptığı değerlendirmede, tarımı 20 yıldır devlet geleceği üzere sahiplenilmesi gereken yeryüzü koca değer olarak benimseyip desteklediklerini, kredilendirme faaliyetlerinden kaynaklanan emisyonları düşürmek amacıyla yenilenebilir erke ve enerji verimliliği konularına dahi hassasiyetle eğildiklerini belirtti.

Oğuz şöyle konuştu: “Azalan kaynaklar ve abuhava değişikliğinin sonuçları üzerinde para sektörünün maniple etkilerinin bilincindeyiz. Biz bile DenizBank kendisine önceki günden itibaren ekonomiye katkımızı, çevreye, gezegene ve geleceğe karşı sorumluluklarımızı gözeterek sürdürüyoruz. Tarımın önemli değerini vergi ederek bu alana yönelen ilk hususi vezneci adına, üretimi ve üreticiyi desteklemeyi milli vazifemiz görüyoruz. Son dönemde gerçekleştirdiğimiz sendikasyon ve aynı işlemlerimizde de çiftçilerimizin ve ekincilik endüstrisinin finansmana erişiminin kolaylaşması hedefiyle şanlı oranda cins yarattık. Demincek Proparco’dan gerçekleştirme ettiğimiz krediyle, Türkiye’nin bağan karbon ekonomisine geçişi için ehemmiyet bildirme eden yenilenebilir erke ve erke verimliliği yatırımlarına olan desteğimizi artırıyoruz. Tarım, ilerleme ve yenilenebilir kaynaklar üzere attığımız gelişigüzel adımın, ülkemizin, antrparantez gezegenimizin geleceğine envestisman olduğu bilinciyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz”.  

“İklim finansmanına ciddi kazandıracağız”

Proparco Mali Kurumlar Grubu Komutan Yardımcısı Emmanuel Haye ise açıklamasında şunları söyledi: “Proparco namına, sürdürülebilir gelecek için nesep fotoğraflamak üzere müteharrik bilcümle müşterilerimizi destekliyoruz. DenizBank, toplumsal ve çevresel anlamda faaliyetlerinden kaynaklanan etkileri gözeterek sürdürülebilirlik odaklı projeleri katmak üstüne uzun vadeli taahhüdünü ortaya koymuş aynı çalım. Tığ üstelik yenilenebilir erke projeleri ve üreticileri finanse etmek amacıyla yanlarında durmaktan mutluyuz. İş birliğimizin, 2021’de Paris Anlaşması’na yan olan Türkiye’de, iklim değişikliğinin etkileriyle savaş için ehemmiyet sunma eden abuhava finasmanının tehlikeli kazanmasına, tıpkısı zamanda zirai üretimde verimliliğin artmasına katkıda bulunacağına inanıyoruz”.

Denizbank’a Acun Bankası’ndan 60 milyon dolarlık görüntü

Denizbank Bonus kartların sayısı 5 milyonu aştı

Denizbank sendikasyon kredisini 453 milyon dolara yükseltti

Share: