Vali Mahmut Çuhadar’dan yeni yıl mesajı

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, yıpranmamış yılın umum dünya insanlığı için sulh, bağıntı ve hoşgörü yılı olmasını diledi.

Vali Çuhadar, Anadolu ve Mezopotamya kültürlerinin harman olduğu bayrı dünyanın bir nice medeniyetine beşiklik eden, kültürlerin kucaklaştığı, Güneydoğu Küçük Asya’nun ayrık şehri Adıyaman’dahi yeni tıpkısı yılı daha karşılamanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Vali Çuhadar, “Ülkemiz ve milletimiz itibarıyla çokça heybetli gelişmelerin yaşandığı 2022 yılını geride bırakıyor, kullanılmamış ümitler ve heyecanlar eşliğinde 2023 yılına giriyoruz. Kullanılmamış yılın milletimizle alay malay cemi insanlık amacıyla hayırlara açar olmasını Rabbimden yalvarma ediyorum.

Yeni yılın asırlardır bizleri bir arada tutan kadim bağlarımızı güçlendirmesi, umutlarımızın gerçekleşmesi üzere azim ve gayretlerimizi artırması, özellikle alp şehitlerimizin emaneti olan cennet vatanımız almak amacıyla ayrımsız coğrafyada yaşadığımız komşularımıza ve bütün dünyaya dirlik ve abra getirmesi arz şişman temennimdir.

Yaptığımız her işte olduğu gibi, geride bıraktığımız ayrımsız yılın birlikte muhasebesini yaparken 2023 yılının yeryüzü bereketli şekilde geçmesi için ne adımları atmamız gerektiğini düşünmeli, zamanımızı, enerjimizi ve potansiyelimizi sunu bol şekilde değerlendirmeliyiz.

Geride bıraktığımız yılda olduğu üzere kullanılmamış yılda de Adıyaman’ımızı elan müstakbel noktalara germek için vacip mecmu çalışmaları gerçekleştirmekteki azim ve kararlılığımızı hassasiyetle devam ettireceğiz.

2023 yılında da ilimizin eş olduğu potansiyeli ve bütün değerleri kullanarak, gerçekleştireceğimiz yatırım ve hizmetlerin devam etmesi, kamu kaynaklarının etkin ve artağan kullanılması, vatandaşlarımızın gerekseme duyduğu hizmetlerin en gür, bildirme nitelikli bir şekilde sunulması ve yurttaş memnuniyetini önceleyen hizmet anlayışıyla var gücümüzle çalışmaya bitmeme ederek, ülkemizin hedeflediği 2023, 2053 ve 2071 vizyonuna elan müterakki ve zenginlik seviyesi faziletli ayrımsız Adıyaman’la korumak için elimizden gelen çabayı harcama etmenin gayreti içerisinde olacağız.

En büyük gayemiz, bayrı şehrimizi seçkin alanda daha bahtiyar insanların yaşadığı tıpkısı mülk haline gelmesini sağlamaktır. Temas şeyin en iyisine, en güzeline layık olan Adıyamanlı hemşerilerimizin kullanılmamış yıla erinç ve atılganlık içerisinde girmesini hatırlamak üzere, tam yurtta olduğu kabil ilimiz genelinde de valiliğimizce vacip önlem ve tedbirler alınmıştır.

Bu duygularla yeni umutlarla karşıladığımız 2023 yılının, ülkemize ve ilimize hayırlar getirmesini diliyor, Adıyamanlı hemşerilerimiz özellikle koyulmak için tamam vatandaşlarımızın, şehit ailelerimizin ve gazilerimizin, iş arkadaşlarımın, seçme kademedeki amme personelimizin, hür teşebbüs çalışanlarının ve basın mensuplarımızın yeni yılını sunma ahbapça dileklerimle kutluyor, sadakat ve saygılarımı sunuyorum” diye konuştu. – ADIYAMAN

Share: