Vali Kibrit, karla mücadele ekipleriyle bir araya geldi

Vali Mehmet Kibrit, Karayolları Erzincan 164’üncü Şube Şefliğine merbut Kargın Karayolları Hizmet Evi’ni ülfet ederek, karla mücadele ekipleri ile görüştü.

Erzincan’da evvel geceden itibaren faal olan kar yağışı zımnında ulaşımın dimdik ve emniyetli ayrımsız şekilde sağlanabilmesi amacıyla karayolları ve gidiş geliş ekipleri eliyle sürdürülen çalışmaları durumunda denetleyen Ilbay Mehmet Çalınmış, Karayolları Erzincan 164’üncü Büro Şefliğine sınırlanmış Kargın Karayolları Bakım Evi’ne yaptığı ziyarette ekiplerin yürütmüş olduğu icraat üzerine büro şefi İrfan Dumanlı’dan vukuf aldı.

Yapılan ziyarette, karayolu ulaşımının sağlıklı ve güvenli aynı şekilde temini için ekipler marifetiyle gereken cemi tedbirlerin titizce alınmasını talip Vali Araklama, karayolları ve trafik ekiplerine çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Erzincan büro şefliği takı alanında bulunan 602 kilometrelik yolağında her ne tıpkı arıza yaşanmadığını belirten Vali Arak, karayolları ekiplerimin yanında İl Özel İdaresi ekiplerinin dahi vabeste köy yollarını küşat çalışmalarını inceden inceye yürüttüğünü vurguladı.

Yola çıkma olan çevirgeç sürücülerine üstelik kar lastiği ve zincirsiz yola çıkmamaları konusunda uyarıda kâin Vali Mehmet Hırsızlık, dikkatli ve müdebbir olunmasını istedi. – ERZİNCAN

Share: