18. Kardiyovasküler Cerrahide Yenilikler Kongresi’nde deli dolu yayınla operasyonlar yapıldı

Antalya’de planlı 18. Kardiyoloji ve Kardiyovasküler Cerrahide Yenilikler Kongresi kapsamında kardiyoloji operasyonları etken yayınla gerçekleştirildi.

Akdeniz Üniversitesinden yapılan açıklamaya göre, Türkiye Önsezi ve Afiyet Vakfı aracılığıyla Belek Turizm Merkezi’ndeki ayrımsız otelde Üniversitenin ocak sahipliğinde düzenlenen kurultay 4 çağ sürdü.

Kongre kapsamında Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Tababet Fakültesi Kardiyoloji Bölümü Anjiyo Laboratuvarı’nda 10 kompleks girişimsel kardiyoloji işlemi başarıyla yapıldı.

Japonya’dan Yoshihisa Kinoshita, Almanya’dan Kambis Mashayekhi, Türkiye’den Prof. Dr. Ömer Göktekin, Hollanda’dan Alexander Nap, Yunanistan’dan George Sianos üzere dünyaca tanınmış girişimsel kardiyologlar zat laboratuvarlarında yaptıkları girişimsel vakaları sundu.

Canlı yayınlanan operasyonlar, kurultay katılımcıları vasıtasıyla izlendi.

“Farklı ülkelerden geride değiliz”

Açıklamada görüşlerine vadi sunulan Türkiye Duygu ve Keyif Vakfı kurucularından Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Büyük Oto, kongrede dünyaca ünlü 178 kardiyolog ve his cerrahının konuşma verdiğini ve enerjik operasyonlarla deneyimlerini meslektaşlarına aktardığını belirtti.

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Umuttan Doğan üstelik eli nimetli bire bir kongre gerçekleştirildiğini kaydetti.

Kongrede his ve soy cerrahisi hastalıklarıyla ilgilendiren karmaşa vakaların konuşulup tartışıldığını nâkil Doğan, “Teknolojilerin ilmî çerçevede kullanılabilmesi üzere bu soy ortamlarda tartışılması, etken vakalar üzerinde gösterilmesi ve bunun bütün meslektaşlarımıza iletilmesi, teknolojilerin ve tekniklerin dünyada çabukça yaygınlaşmasını sağlıyor. Bu konuda Türkiye adına farklı ülkelerden geride değiliz, bilakis yarışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: