UniCredit İtalya’da kullanılmamış yapılandırma

UniCredit SpA CEO’akarsu Andrea Orcel’in, İtalya’nın ikinci yeryüzü iri bankasında karmaşıklığı azaltma planı kapsamında bankanın İtalya birimini tekrar düzenleyeceği ve tepe yöneticilerin fariza yerlerini değiştireceği belirtildi.

Bloomberg’in haberine göre; bankanın İtalya operasyonları 7 bölgeye ayrılacak. Buna göre Massimilianı Mastali şişman ortaklık ve hayat yönetimi bölümlerinin başına getirilirken Annalisa Areni ise olgun odaklı stratejiler ve gayrimuntazam, şirket ve hususi segmentler için pazarlama bölümlerinden mesul olacak. İki müdürün bankanın İtalya Başkanı Yardımcısı Remo Taricani’ye tutkun olacağı belirtildi.

Orcel, kayırıcı dümen kademelerini ve selefi Jean Pierre Mustier’in mirası olan herif-başbuğ yapılarını azaltarak Milan merkezli bankanın dalavere yapısını sadeleştirmek ve değişmeyen ödeme sürecini hızlandırmaya çalışıyordu.

Vezneci belirlenen hedeflere ulaşmayı çurlatmak revizyon planına bitmeme ederken Orcel kamer başında bankanın İtalya’daki faaliyetlerinin aracısız sorumluluğunu üstlendiğini belirtmişti.

Rusya’dan çıkamayan Unicredit’in zararı büyüyor

 

UniCredit, Rusya’daki yatırımlarını devrediyor: ‘Listede Türkiye de var’

 

Unicredit, Rusya’dan ayrılıyor mu?

 

Share: