İsviçre’nin dev bankasında bakir işten çıkarma hazırlığı

İsviçre’nin sunu balaban ikinci bankası Credit Suisse, zorlu çok çalışanın işten çıkarılmasını da içeren ayrımsız artırım paketi üstünde çalışıyor.

Sözcü’nün haberine göre, İsviçre bankacılık devi Credit Suisse bakir bir işten emisyon dalgasına hazırlanıyor. Şirketin artırım için aldığı kararla ilgilendiren duyurunun ne ant yapılacağı ise belgisiz.

İsviçre gazetesi SonntagsZeitung eliyle bugün yayımlanan ve Bloomberg tarafından dökme habere bakarak, idare kurulunun üzerinde çalıştığı maliyet tasarrufu paketi ile ilişkin tartışmalar müstakbel bire bir aşamaya ulaştı.

İsmi açıklanmayan tıpkısı Credit Suisse kaynağının aktardığına bakarak tedbirler sonrası mukavemetli çok bankacı işinden olacak.

Credit Suisse 2022 geçmiş çeyrekte da zarar etti

DEV VEZNECI KRİZLERLE UĞRAŞIYOR

Geçen ay, İsviçre’nin genişlik iri ikinci bankası olan Credit Suisse, ikinci çeyrek sonuçlarında Asya’daki müşterilerin çekilmesinden etkilendiğini duyurmuştu. Vezneci Asya envestisman bankacılığını esasen yapılandıracağını ve bu süreçte haddinden fazla sayıda işten tart yapılacağını açıklamıştı.

Credit Suisse, güzeşte nisan ayında iflas eden Archegos Capital ünlü hedge fon ile yaptığı amal dolayısıyla 4,7 milyar kötülük açıklamış, vezneci ayrıca önceki aylarda fonlarını yönettiği Greensill nedeniyle da milyarlarca dolar uymazlık etmişti.

Goldman Sachs’dan işten tarh sinyali

JPMorgan yüzlerce çalışanını işten çıkardı

ABD’birlikte işten çıkarmalar 5 ayın zirvesinde

 

Share: