Türkiye genelinde terörist sayısı 100’ün altına düştü

Jandarma Umumi Komutanı Orgeneral Arif Güç, 65. Hükümet Ulaştırma Bakanı Ahmet Aslan ile gelişigüzel Kağızman’da kâh ziyaretlerde bulundu. Helikopter ile Madur ve Çömçe kırsalında havadan tetkik fail Jandarma Genel Komutanı ve beraberindeki yıldız bilimi elan sonra Kağızman komando taburuna geçtiler. Burada komandolara seslenen Güllabi Umumi Komutanı Orgeneral Arif Ağır, ” Tunceli’de, Muş’ta, Amanos’ta, Madur, Çömçe’de biricik aynı terörist kalmadı. Artık büyüklük genelinde terörist sayısı 100’ün altına düştü. Cereyan alanlarını tamamen kısıtladık alp askerimiz polisimizin mücadelesini takdirle izliyoruz hepinizin alınlarından öpüyorum” dedi.

Güllabi Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, elan sonradan ulaştırma çarkıt bakanı Ahmet Arslan ili alay malay Kağızman komando er taburunda askerlerle ahbapça ettiler. Heyete Kağızman Kaymakamı Okan Daştan ve askeri erkan zevcelik etti.

Orgeneral Çetin henüz sonradan beraberindekiler ile kaymakamlık merkezinde vatandaşlar ile ayrımsız araya gelerek kardeşçe ettiler. İlçe halkının tehlikeli ilgisinden az çok mutlu olan Arif Kırıcı Paşa ve Aslan kaza halkı ile gelişigüzel merkezde mevcut şehit yüzbaşı Ferhat Maraba parkını görüşme ederek dua ettiler. Vatandaşları kırmayan heyet birlikte çay içti. – KARS



Share: