Türkiye Çiftteker Şampiyonası 7. Girişim Puanlı Kere Yarışları sürüyor

Türkiye Derrace Federasyonu vasıtasıyla Kırıkkale’de düzenlenen Türkiye Derrace Şampiyonası 7. Etap Puanlı Misil Yarışları, master rical 96 kilometre yarışıyla bitmeme etti.

Organizasyonda, günün mücadelesi master rical 96 kilometre yarışının beraberinde 17 gözyaşı altı kızlar 75 kilometre ve 15 yaş altı kızlar 58 kilometre parkurlarıyla tamamlanacak.

Master erkeklerde yarışmaya katılan 69 yaşındaki Ahmet Hidayet Akyürek, Cumhuriyet Meydanı’nda gazetecilere, “Çokça iyice bire bir tertip, emeği güzeşte bilcümle çap büyüklerime teşekkür ediyorum. Hamle az buçuk bizi yoracak amma pir ayrımsız konkur olacak inşallah. İyi bire bir belirgi ile bitirmeyi arzu ediyoruz. Esasen emeği güzeşte herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Türkiye Çiftteker Federasyonu Asbaşkanı Bahattin Akyön ve Şehremaneti Başkan Yardımcısı Halil Danacı de yarışmacılara muvaffakiyet dileyerek, 90 sporcunun katıldığı master erkekler yarışının startını verdi.

Yaklaşık 430 sporcunun katıldığı 7. Girişim Puanlı Misil Yarışları’nda ferda bile kriteryum etapları koşulacak ve ihsan töreni düzenlenecek.

Share: