Türkiye Derrace Şampiyonası 7. Kadem Puanlı Kez Yarışları’nda evvel dolaşma etapları tamamlandı

Türkiye Çiftteker Federasyonu yoluyla Kırıkkale’üstelik düzenlenen Türkiye Derrace Şampiyonası 7. Adım Puanlı Misil Yarışları’nın önceki gününde genç rical 96 kilometre, 17 gözyaşı şeş erkekler 75 kilometre ve 15 gözyaşı altı rical 58 kilometre etapları tamamlandı.

Genç erkekler 96 kilometrede Torku Şekerspor’dan Ramazan Yılmayan birinci, Konya Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kulübü bisikletçileri Emre Yuca ikinci, Said Mustafa Efdal de üçüncü oldu.

17 gözyaşı şeş rical 75 kilometre ise birinciliği Ankara Kıbrıs Velespit Spor Kulübü sporcusu Emre Kaplan, ikinciliği Atak Cahillik, Spor ve İzcilik Kulübünden Haktan Ramazan Sayan, üçüncülüğü da Konya Büyükşehir Belediyesporlu çifttekerci Tunahan Çetin elde etti.

15 yaş şeş erkekler 58 kilometre bile Taşkentspor Bilgisizlik ve Spor Kulübünden Necdet Bonjur bir numara, Selçuki Belediyespor Kulübü sporcusu Köktürk Yüzerler ikinci, Ankara Kıbrıs Velespit Spor Kulübü bisikletçisi Ege Erülkü de üçüncü oldu.

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kırıkkale’nin haddinden fazla heybetli aynı organizasyona sülale sahipliği yaptığını söyledi.

Bir müddet öncede ilde Yıldızlar Türkiye Ferdi Yumruk Oyunu Şampiyonasının düzenlendiğini anımsatan Tekbıyıkoğlu, şöyle konuştu:

“Bunlar ilimizin heybetli antrenmanları. Önümüzdeki yıl inşallah başta Velespit Federasyonunun düzenleyeceği tevessül etmek için, arsıulusal yarışmalara bile karı sahipliği tahsis etmek istiyoruz. Zaman, ferda ve veriş haset ilimizde 9 girişim dizgi edildi. Aldığım bilgilere bakarak üstelik şu ana büyüklüğünde Türkiye’dahi düzenlenen en degaje katılımlı derrace yarışması ilimizde gerçekleştiriliyor. 33 ilden 430 civarında sporcu ve 70 pakt katılıyor. Bu organizasyonla biz üstelik ilimizin tanıtımını yekpare Türkiye’ye ika fırsatı elde ediyoruz.”

7. Aşama Puanlı Kez Yarışları’nda, yarın master erkekler 96 kilometre, 17 gözyaşı şeş kızlar 75 kilometre, 15 yaş altı kızlar 58 kilometre, 25 Eylül Alışveriş günü ise kriteryum etapları koşulacak.

Share: