TransAnatolia Rally Raid’in Kayseri etabı tamamlandı

Bu yıl 12’ncisi planlı TransAnatolia Rally Raid’in Kayseri etabı tamamlandı.

Etabın tamamlanmasının peşi sıra düzenlenen etkinlikte mütekellim Melikgazi Belediye Reisi Mustafa Palancıoğlu, çok nazik ve güzel aynı organizasyona familya sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Yaklaşık 500 şahsiyet aynı ekibi ağırladıklarını tamlayan Palancıoğlu, “Ayrımlı etkinliklerle vatandaşlarımızı benzeri araya getiriyoruz. Gençleri genel ağ ortamından kaçırıyoruz. Alışılmış araçlarla, ralliyle ve şimdi bile off road ile buluşturuyoruz. Organizasyonun gerçekleşmesinde emeği sabık herkese teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

TransAnatolia Sportif Direktörü Orhan Çelen ise Hatay’da başlayıp Eskişehir’bile bitecek yarışta, 84 aracın başlama aldığını hatırlatarak, yarışmacıların 7 günde 2 bin 800 kilometre el kat edeceklerini kaydetti.

Etkinliğe, Türkiye başta başlamak amacıyla İtalya, Hollanda ve Fransa kabilinden ülkeden 115 yarışmacının katıldığını vurgulayan Çelen, “Arazide akıntı edebilen gelişigüzel soy vasıta bu yarışa katılabiliyor. Zaman yarışın genişlik detaylı gününü tamamladık. Sabah saat 06.30’da kamp alanından akım fail araçlar Felahiye üzerinden Şarkışla’ya büyüklüğünde yarıştılar. Dönüşte bile Şarkışla’dan Bünyan’a büyüklüğünde 150 kilometrelik çokça etraflı tıpkı etabı tamamladılar. Mekanik arıza işleyen ayrımsız aracımız henüz dağda. Ekipler şu anda onu ilam etmek için uğraşıyor. Buradan erte 350 kilometrelik parkurla Aladağları aşarak, Çiftehan’da otel konaklaması yapacağız. Devrisi dolaşma üstelik rotamız Karaman, sonraları çok uzun bir rotayla Tuz Gölü’nü aşarak, Haymana’da tıpkı kampımız elan var. Akıbet dönme Eskişehir’üstelik bu organizasyonu tamamlayacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmaların arkası sıra Kurtalan Ekspres bir dinleti verdi.Share: