Sonuç an veri | KAHRAMANMARAŞ – Martir ailesi ve gazilere müteveccih seyahat etkinliği

Kahramanmaraş’ta Türkoğlu Belediyesi tarafından şehit aileleri ve gazilere yönelik gezi düzenledi.

Türkoğlu Belediyesince “Kahramanlar diyarından, şüheda diyarına” projesi kapsamında ilçedeki martir aileleri ve gaziler amacıyla Çanakkale, Bursa ve Konya gezisi düzenlendi.

Aileler yolculuk programında kentlerin koca tarihi ve kültürel alanlarını gezerek devir rehberlerinden bilgelik aldı, geziyi bütünleyen aileler ilçeye döndü.

Türkiye Savaş Malulü Gaziler ve Şüheda Derneği Türkoğlu Temsilcisi Büyük Sarıboğa, “Bu geziden dolayı Türkoğlu Şehremaneti Başkanımız Osman Okumuş’a martir ailelerimiz ve gazilerimiz yerine teşekkür ederiz. Yolculuk çok güzeldi. İlk kez geliyoruz. Sunu çok Çanakkale 1915 Ayça-i Ahmer hastanesinden etkilendim. Şehitler diyarından, kahramanlar diyarına esenleme olsun.” diye niteleyerek konuştu.

Gazi eşi Halime Akçadağ üstelik gezi etkinliğinin kendisini duygulandırdığını anlatım etti.

Akçadağ, “Konya, Bursa ve Çanakkale haddinden fazla çok duygulandırdı bizi. Bursa’üstelik Osman ve Orhan Gazinin türbelerini gördük. Osmanlı devletinin kuruluşunun tarihine şahitlik etmiş olduk. Devamında Çanakkale’ye geldik ve buradaki müstevi hava çokça çokça farklıydı. Tarihi yerinde görme imkanı bulduk.” ifadelerini kullandı.

Share: