Sezonluk iştirakçi Fatma’nın üniversite hayali hakikat oldu

Mevsimlik iştirakçi namına etkin 21 yaşındaki Fatma Sert, kazandığı mal ile gittiği tedarik kursu sebebiyle darülfünun hayalini gerçekleştirdi.

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesine sınırlı Şeker Hastalığı köyünde kıvrak Katı ailesinin 11 çocuğundan biri olan Fatma, familya bütçesine katkıda gezmek amacıyla temas sene Giresun’a gelerek fındık topluyor.

Keşap ilçesine sadık Unaca köyünde fındık hasadı özne Fatma Sert, edisyon şartlarda fiilen darülfünun hayalini gerçekleştirmeyi başardı. Fındık hasadından kazandığı mülk ile kursa giden Sert, bu sayede melfuf okus pokus ile Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesine yerleşti.

“Aileme denge olmadan üniversiteyi tutturmak istiyorum”

Fatma Sağlam, AA muhabirine, babasının tır şoförü, annesinin ise ev kadını olduğunu söyledi.

Darülfünun eğitimini tamamladıktan sonraları hareket sahibi kalkışmak istediğini belirten Katı, fındık işçisi kendisine çalışmaktan da kıvançlı olduğunu dile getirdi.

Fındık toplamanın zorluklarından bahseden Katı, “Darülfünun eğitimim sırasında tatil zamanlarında tekrar buraya gelerek çalışmak istiyorum. Bu sayede maddesel anlamda aileme angarya olmadan üniversiteyi angaje etmek istiyorum. 11 kardeşiz, kardeşlerimin üçü üniversitede okuyor. Ben üstelik onlar üzere üniversite eğitimimi aileme abra olmadan başarıyla düğümlemek istiyorum.” dedi.

Share: