Görele Belediyespor Karı El Topu Takımı’nda meram Avrupa

Hentbol Kadınlar Süper Lig’de savaş eden Görele Belediyespor, altyapıdan yetişen oyuncularıyla bu sezon başarıyı yakalayıp Avrupa kupalarına gelmek istiyor.

Giresun’un Görele ilçesinde gençleri spora yönlendirmeyi ve bu çoluk çocuk arasından yetişecek liyakatli sporcuları kadrosuna katmayı amaçlayan, Süper Lig’dahi 4 sezondur savaş eden yeşil-beyazlılar, geçen sezonu 7’nci sırada bitirdi.

Bu sezona galibiyetle örtmek isteyen Görele Belediyespor, ligin evvel haftasında 11 Eylül Aksata haset sahasında Tekirdağ Spor ile karşılaşacak.

Takımda yabancı aktör namevcut

Takım antrenörü Mehmet Ulvi Binen, AA muhabirine, sabık zaman ligi ılımlı sıralarda, istedikleri yerde bitirdiklerini belirterek, bunun yanı sıra gençleri bile takıma kazandırdıklarını söyledi.

Geçen aydan itibaren bol aynı hazırlık dönemi geçirdiklerini rapor fail Binen, takımda revizyona anbean 5 sportmen ile yolları ayırdıklarını, 3 aktör nakil ettiklerini, altyapıdan birlikte 3 oyuncu takviyesi yaptıklarını aktardı.

Binen, takımda ecnebi aktör olmadığını dile getirerek, “18 yabanlık takımda 8 oyuncu memleket dışından, ferasetsiz artan oyuncuların tamamı Görele’den, altyapıdan çıkan oyuncular. Bizim cins hedefimiz buradaki sporcularla ligde başarı yakalayabilmek, şu anda esasen hedefimizin umum üstündeyiz. Bundan sonraki iri hedefimiz, öncelikle kadromuzu koruyup, önceki 4’te yer alıp Avrupa’bile iğfal etmek.” diyerek konuştu.

Hedeflerine ulaşmanın macerasız olmadığına dikkati calip Binen, “Bu zaman ligde güç envestisman fail 4 bando var amma biz oyuncularımıza, taraftarımıza güveniyoruz. Hedefimiz bu sene Avrupa’ya gelmek, bunun için da elimizden geleni yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Mehmet Yüksek Binen, kulübün anne projesinin kız çocuklarını sporla takdim etmek olduğunu da vurgulayarak, şu değerlendirmede bulundu:

“Tığ bunun üzerinde yoğunlaştık. Şu ana kadar 4 yıllık süreçte bu projenin içerisinde meydan alan çocuklardan 5’ini üniversiteye yerleştirdik. Bu ayrıntılar Süper Lig’birlikte kayran aldıkları üzere BESYO kadar bölümlerde bir yarar sağlıyor. Bu avantajla torunlar, üniversiteye yerleşti. Önümüzdeki yıl 5 çocuğu elan üniversiteye sokmayı hedefliyoruz. Ondan sonraki yıl bu sayı 10 olacak. Bununla bu arada altyapı yapılanmasını yaparken ligde üstteki üstelik bir düzlük bulabilirsek her husus çok adamakıllı olacak diyerek düşünüyorum.”

Canlı bir takıma cemaat olduklarını tamlayan Binen, “Egzersiz tempomuz çok erdemli oluyor, taze oyunculara makul benzeri say sistemimiz var. O nedenle cahillik aşısının tutmama kabilinden bir şansı namevcut, burulmak zorunda zira gençlerin sayısı çok.” ifadelerini kullandı.

Serpil Abdioğlu: “Evimizde galibiyetle lige kısaltmak istiyoruz”

Takımın kalecisi ve Avrat Kumluk Hentbolu A Milli Takımı oyuncusu Serpil Abdioğlu, kendilerini pres tıpkı ligin beklediğini söyledi.

Ligin bu hafta başlayacağını anımsatan Serpil Abdioğlu, “Özlük evimizde galibiyetle lige bağışlamak istiyoruz. Bunun için taraftarın desteği bile haddinden fazla yetişkin, herkesi maça bekliyoruz. Sahada 7 yaşama savaşım ediyoruz belki ama taraftarla elan hevesli savaş etme şansımız oluyor.” diyerek konuştu.

Serpil Abdioğlu, milli takımda olmaktan onur duyduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“O formayı nerede olursa olsun atmak gelgel donör. Tığ canlı tıpkısı kadroya sahibiz, gençlere örnek olmak zorundayız, yaptığımız çalışmalarla, davranışlarla, mücadelelerle örnek olmak zorundayız. Görele’dahi hentbolun henüz ileriye gitmesi üzere gençleri henüz ferah yerlere yısa etmek amacıyla tığ dahi elimizden geleni yapıyoruz.”

Ayşenur Kara: “Yaz boyu çokça çalıştık”

Sol kanat oyuncusu Ayşenur Kara ise ligdeki hedeflerinin ense sıralarda düz almak olduğunu tabir etti.

“Yaz boyu çokça çalıştık.” diyen Ayşenur Karaca, “Hafta sonu oynayacağımız maçta bile inşallah galip geliriz. Milli takımda bile hedefim gelişigüzel antlaşma orada aldatmak, önceki 7’dahi temizlemek. Takımda küçüklerimiz bizi yaşıt alıyor, kendileri da gelişigüzel antlaşma orada tutmak istiyor, inşallah onlar da ilerler ve adamakıllı amal yaparlar.” değerlendirmesinde bulundu.Share: