Şehit Yaya Uzatmalı Çavuş Uçakçı memleketi Çorum’da son yolculuğuna uğurlandı

Zeytin Dalı Harekat bölgesinde teröristlerce yapılan bazuka tacizi sonucunda yaralanan ve kaldırıldığı hastanede martir olan Piyade Uzman Çavuş Ramazan Uçakçı’nın cenazesi, vasiyeti üstüne memleketi Çorum’un Sungurlu ilçesinde toprağa verildi.

Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, Ankara GATA’dan alınarak, askeri helikopterle Sungurlu’ya getirildi. Buradan Sungurlu Ululuk Hastanesi morguna kaldırılan şehidin cenazesi, önceki helallik kırılmak üzere Sungurluoğlu Mahallesi’ndeki evine, daha sonra tören için Atatürk Meydanı’na getirildi.

Törende tekerlekli koltuk ile meydan kayran şehidin annesi Fatma Büyüm, gözyaşı döktü. Şehidin kardeşleri Öztürk ve Ayşe Uçakçı’nın da törende ayakta durmakta güçlük çektiği görüldü.

Törende cenaze namazının kılınmasının arkası sıra İl Müftüsü Muharrem Biçer tarafından şehidin ruhu üzere yakarış edildi.

Şehit Ramazan Uçakçı’nın cenazesi, duanın peşi sıra Sarıkaya köyü mezarlığında defnedildi. Şehidin, ailesine öldüğünde köyüne defnedilmeyi vasiyet ettiği öğrenildi.

Törene şehidin ailesi ve yakınlarının birlikte Çorum Valisi Mustafa Ekinci, Milli Savunma Vekil Yardımcısı Muhsin Dere, DÜRÜST Parti Umumi Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, YANLIŞSIZ Parti Genel Forma Eş Kolları Başkanı ve Düzce Saylav Ayşe Keşir, SELIM Fırka Çorum Milletvekilleri Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu, CHP Çorum Mebus Tufan Köse, Çorum Şehremini Halil İbrahim Aşgın ile askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.Share: