Sazak Büyükşehir Eliyle Düzenlenen Kilikya Ultra Maratonu Bitmeme Ediyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi eliyle planlı ve Sazak’bile ilk kez yapılan Kilikya Ultra Maratonu, Kızkalesi’nde memnuniyetle karşılandı. Herkesin şişman beğenisini kazanan etkinlikler ile hem Kızkalesi’nin tanıtımı yapılıyor hem bile bölge esnafına heybetli katkı sağlanıyor.

Maratonu internette gördüğü anda şipşak referans yaptığını ve çokça heyecanlandığını söyleyen İpek Biçer, “Bulunduğumuz düz ve ortam haddinden fazla güzel. Bu biçim şeylerin çok elan çok yapılmasını istiyorum. Zira Mersin Ağacı bu işe haddinden fazla alışmış. Burası tarihi açıdan ve bahir yerine bile haddinden fazla pir ayrımsız şehir zaten” dedi.

“TARİHİ YERLERDE YAPILACAĞI İÇİN, BU YERLERİN BİLİNMESİ ADINA BILE GÜZELCE BİR REKLAM OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

Etkinliğin Sazak’e çokça katkı sağlayacağını belirten İsmail Kuşdemir ise, “Etkinliğin, Mersin Ağacı’in tanıtımına çok yardım sağlayacağını düşünüyorum. Bura yazlık aynı şehir olduğu amacıyla, iyicene katılma ergin. Koşun tarihi yerlerde yapılacağı üzere, bu yerlerin bilinmesi yerine bile sunturlu ayrımsız reklam olacağını düşünüyorum” diye niteleyerek konuştu.

Dinlence için Ankara’dan geldiğini belirten ve raks etkinliğine katılan Nahide Sulh, “Çok iyice tıpkısı aktiflik. Koşuya birlikte karışmak istedik, ama maatteessüf tatilimiz sona erdi. O bakımdan haddinden fazla üzgünüz. Dağlara gitmeyi çok arzu ediyorduk” diyerek konuştu.

Kezban Özmen ise, “Mersine 3. iş. Sabık periyot etkinlik başlangıcında başkanımızı üstelik izledim. Medeniyete ve spora verdiği değer açısından, bizi memnun etti. Böyle benzeri belediye başkanı görmekten mutlu olduk. Hem tatilimiz renklenmiş oldu hem üstelik sunturlu, bize ilişkin benzeri belediyeye erbap olmamız hoşumuza gitti” dedi.

“BU PROJENİN HAYATA GEÇMESİNDEN DOLAYI SONUÇ MERHALE MEMNUNUNUZ”

Farklı şehirlerde yapılan eş organizasyonlara katıldıklarında ‘Neden şehrimizde olmuyor, bizim şehrimizde olsa ne kadar iyice olurdu’ diye niteleyerek düşündüklerini nâkil Güray Göçebe, “Bu fikrin bu şekilde ortaya çıkması, bu şekilde gövde bulmuş olması, özellikle Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyesi’nin bize verdiği destekle böyle ulusal ve arsıulusal anlamda bir nice koşucunun katıldığı, Mersin’in turizmine, ekonomisine, sosyal-kültürel hayatına yardım sunacağını düşündüğümüz bu projenin hayata geçmesinden dünya son rütbe memnununuz” şeklinde konuştu.

“UMARIM TEMAS YIL BITMEME KIYMET”

Erdoğan Özkan isimli sporcu, “Aylardır bu yarışmaya hazırlandık. Ultra koşmayı dost bir ekip adına, Mersin çok süper oldu. Umarım seçkin yıl devam kiymetiharbiye, elan bile gelişerek bitmeme eder. Umum Türkiye’birlikte ve Avrupa birlikte giderek yaygınlaşsın isterim” diyerek konuştu.

Soner Özdemir ise, “Şehrimiz için haddinden fazla mebzul olacağını düşünüyorum. Seneye birlikte Türkiye’nin birçok ilinden sporcunun katılımı ile iyice bir yarış olacağına inanıyorum” dedi.

“BU KABIL ETKİNLİKLERİ DESTEKLİYORUZ”

Sazak Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e Kızkalesi’ne açılım ve duyarlılığı için teşekkür ettiğini belirten Kızkalesi Mahallesi Muhtarı Garaz Kermen, “Bu asil etkinlikleri destekliyoruz. Kızkalesi’nin, alelhusus bölgenin tanıtımı anlamında çok önemsiyor ve uluslararası platformlara taşınmasını birlikte istiyoruz. İnşallah bunu bile yapacaklar, Başkanımızın konuşmasından biz bunu anladık” dedi.

“BENCE TÜRKİYE’DE İLK DEFA BÖYLE BİR ÖZ YAPILIYOR”

Sazak Runing Koşu Kulübü Müessis Başkanı Funda Ünel ise, “Kestirmece 1,5 yıldır bu parkuru planlıyoruz. Parkurlarımızı bütün topluluk arkadaşlarımızla gelişigüzel, büyük tıpkı çalışma ve ceht ile oluşturduk. Mersinimizde hakeza bir organizasyonun olması üzere bizlere bu imkanı veren Vahap Başkanımıza haddinden fazla teşekkürname ediyoruz. Adsız noksan Kızkalesi, yukarıdaki bütün o adamakıllı lahitler, güneş, huy ve deniz. Bence Türkiye’üstelik ilk kez böyle bire bir şey yapılıyor. Ortaklık oranı beklediğimizin haddinden fazla üzerinde. Seneye bence çok kudretli bir rakama ulaşacağız” dedi.

“YAZ SEZONU GİBİ DEVAM EDİYOR”

Ahmet Özdemir isimli esnaf ise sezonun sonunda düzenlenen etkinliğin, baskı eyyam nâkil esnaf amacıyla haddinden fazla kebir bire bir destek olduğunu belirterek, “Başkanımıza haddinden fazla teşekkürname ederiz. Kızkalesi’ne güvenilmez derecede katkısı oldu. Şu dakika Eylül ayının sonundayız. Otellerimizde emniyetsiz yoğunluk var. Yani yaz sezonu üzere bitmeme ediyor. Bu kabil etkinlikler Kızkalesi’ne çokça puan kazandırıyor” diye niteleyerek konuştu.

Share: