Rize haber… Rize Şehir Hastanesi bahir dolgu çalışmalarında sona yaklaşıldı

Rize’da deniz doldurularak mensur edilecek 850 yatak kapasiteli Rize Site Hastanesi için çalışmalar devam ediyor.

Taşlıdere ve Hamidiye mahalleleri arasında 340 bin metrekare konusunda yapılacak Rize Şehir Hastanesi amacıyla dolgu dayanak çalışmalarına ocak ayında başlandı. Çalışmaların sene sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

Rize Valisi Eksiksizlik Çeber, AA muhabirine, Rize Şehir Hastanesinin inşa edileceği alandaki deniz dolgu çalışmalarının yüzdelik 80’lere yaklaştığını söyledi.

Diğer taraftan de eksiltme çalışmalarının devam ettiğini belirten Çeber, “Kısa süre içerisinde, sene sonunu bulmadan ihalesini yapacağız. İki almanak benzeri süre içerisinde de vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş olacağız.” dedi.

Çeber, fena hâlde tıpkı hastane düz yazı edileceğini anlatım ederek, “850 kalifiye yataklı tıpkısı sayrılarevi olacak. İhtiyaç anında tığ o sayıyı 1500’e büyüklüğünde çıkarabileceğiz. beher hastamız yattığı odadan bahir manzarası görecek.” diye konuştu.

Hastanenin mimari açıdan de çokça güzel olacağını, Rize- Artvin Hava Meydanı üzere yöre mimarisi ve karakterini yansıtacağını aktaran Çeber, etrafındaki bahçe ve rekreasyon alanlarının de bir şekilde yapılacağını kaydetti.

Vali Çeber, hastanenin elden Rize’ye değil, Artvin’e, Erzurum İspir’den Rize’ye kadar olan bölgeye, ayrımsız zamanda Gürcistan’a bile hizmet edeceğini aktararak, şöyle dedi:

“Onunla dahi tam kalmayacağız. Hedefimiz Mutedil Asya’nın 4 milyon civarında olduğunu bildiğimiz nitelikli afiyet hizmeti ihtiyacı olan vatandaşları. Yani normal hizmetlerini alıp da nitelikli benzeri hizmet amacıyla bambaşka yere ihtiyaç duyan Itidalli Asyalıları üstelik hedefliyoruz. Onları keyif turizmi ile bu arada bu hastanemize getireceğiz. Söz Gelişi böbrek ameliyatı olacak. Diyeceğiz ki ‘Gel üç bölüm seni Rize’birlikte yaylalarda rehabilite edelim, bilahare ameliyatını ol, sonrasında tıpkı hafta daha gerek termal tesislerimizde lazım yaylalarımız da laf. Ondan bilahare hem beynen hem fiziken dimdik şekilde ülkene dön’. Böyle hedeflerimiz var. Bu hedefler amacıyla yapılan ayrımsız hastane olacak.”

Share: