Remzi Çayır: Bunlarda süresiz siyasal hastalık var

MİLLİ Öğün Partisi Umumi Başkanı Remzi Çayır, “Süresiz politik hastalığa benziyor. Geliyorlar umumi komutan oluyorlar daha bilahare lider oluyorlar. Geldikleri gün muhtemelen ama gittikleri tarihi bilici yok. Bunlarda süresiz siyasi çor var. Biz geldiğimizde görevini işleyen çekip gidecek.” dedi.

Milli Öğün Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, Adıyaman’da partisinin 1’inci basit kongresine katıldı. Çayır, kongrenin yapılacağı Esnaf ve Sanatkarlar Cesaret ve Kefalet Kooperatif Güruh Salonu’nda partililer aracılığıyla karşılandı. Kongrede partililere seslenen Remzi Çayır, iktidara geldiklerinde önce hedeflerinin adaleti inşa etmek olduğunu söyledi. Süresiz siyasetin önünü kapatacaklarını kaydeden Çayır, kazanç siyasetini birlikte reddediklerini vurgulayarak, şöyle dedi:

‘GELDİKLERİ TARİH BELLİ AMMA GİTTİKLERİ TARİHİ BİLEN YOK’

“Biz geldiğimizde doğruluk sağlayacağız, hanay pahalılığını sona erdireceğiz. Hukuku faik tutacağız. Bunları önceki dönemde söylerler, yapamadılar ama bizler bu söylediklerimizi yapacağız. Adnan Menderes, Süleyman Demirel, Bülent Ecevit, Alparsalan Türkeş, Necmettin Erbakan geldi geçti, demincek erk var. Süresiz politik hastalığa benziyor. Geliyorlar umumi başkan oluyorlar elan sonradan reis oluyorlar. Geldikleri gündüz belli ama gittikleri tarihi bilici namevcut. Bunlarda süresiz politik hastalık var. Biz geldiğimizde görevini işleyen çekip gidecek. Kimse kendinin zengin sınıfını oluşturmayacak. Kimse tabiiyet sistemini oluşturmayacak. Garibinde kimsesizin de dayısı devlet ve türe olacak. Onun amacıyla milli kere kesinlikle Türkiye’deki siyasetini, çıkar siyasetini reddediyoruz. Yöntem yolu ile zengin olmayı red ediyoruz.”

Share: