AK Parti’li Turan: “Altılı Ganyan masanın dağıldığını düşünüyorum”

SELIM Tümen Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Ortada altılı ganyan masa falan kalmadı, altılı ganyan masanın dağıldığını düşünüyorum.” ifadesini kullandı.

Turan, yaptığı yazılmış açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem İmamoğlu hakkındaki Rum 7. Temel Ceza Mahkemesinin kararının arkası sıra Saraçhane’dahi 6 partinin umumi başkanının katıldığı mitinge 25 bin kişinin geldiğinin açıklandığını hatırlattı.

“Mitinge katılan genel başbuğ başına 3 bin 500 kişinin birlikte düşmediğine” dikkati çeken Turan, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın, 850 bin nüfuslu Mardin’birlikte yaptığı mitinge 85 bin vatandaşın katıldığını belirtti.

Saraçhane’deki mitingde REÇETE Partisi Umumi Başkanı Yüksek Babacan’ın, eski HDP Kayırıcı Umumi Başkanı Selahattin Demirtaş’a özgürlük vurgusu yaptığını anlatan Turan, “Bire Bir Babacan elan düne büyüklüğünde HDP’nin terörle iltisakı vurgusu yapardı. Gelişigüzel toplantıda Demirtaş’ın yanlışlarını söylerdi. Hangi oldu, nereye savruldun de mahkemenin yıldırıcı dediği, Yasin Börü’nün katili olarak gördüğü adama engelsiz övgüler ortaya koydun? Arz vahimi de HDP oraya çağrılı olmadığı halde yer çok alkışı dahi Demirtaş vurgusu aldı. Babacan ve Davutoğlu’ndan çok Demirtaş alkışlandı. Kimin ne olduğu çokça ortada ve halkımız bunu görüyor.” ifadelerine düz verdi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin yüzde 50+1’i mecburi kıldığını, bu nedenle ittifaklar döneminin başladığını anlatım eden Turan, “Oyunu artıramayan Kılıçdaroğlu, düne kadar ‘Sivas katliamcısı’ diye niteleyerek yanlışlık yaptığı Kut Partisi Umumi Başkanı Ana Karamollaoğlu özellikle görünmek üzere taşlama ettiği, İslamcı gördüğü herkesi yanına alıp görüş devşirmeye çalıştı fakat dünyaları farklı. Hiçbir kuma yanları yok amma nüfuz rüyası görüyorlar.” değerlendirmelerinde bulundu.

Turan, mahkemenin İmamoğlu kararının arkası sıra “bire bir piyes oynandığını” belirterek, “Beyninde altılı masa filan kalmadı, altılı ganyan masanın dağıldığını düşünüyorum.” ifadesini kullandı.

Altılı masada bağlantı ve beraberliğin olmadığını vurgulayan Turan, Topluluk İttifakı’nda ise tıpkısı değerler silsilesi ve anlatım birliğinin bulunduğunu kaydetti.

Share: