Reisicumhur Erdoğan, DÜRÜST Tümen TBMM Ekip Toplantısı’nda konuştu: (5)

Cumhur Reisi ve YANLIŞSIZ Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ÇAKER ziyaretine ilişik, “Bu gezinin aynı bile tanınmayan tarafları, ibret tarafı var. O şaibeli kısmının hesabını araştırmak, bu zatı Amerika’ya gönderen partisine düşer.” dedi.

Erdoğan, partisinin TBMM Kadro Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu’nun seçime aylar kaldığı bir dönemde KUL’ye gittiğini anımsattı.

“Amerika gezisinin medyaya yansıyan kısımlarındaki ülkeye ve millete hiçbir hayrı dokunmayan görüntüleri istimara gereği üstelik duymuyorum” diyen Erdoğan, “Benzen istasyonuna girmiş, orada hamburgerci varmış ve bu hamburgerciye tutturulmuş ve 8 saat orada esbak. Bu görüntüleri isnat etmek amacıyla ta oralara kadar gitmeye ister yoktu. Ülkemizde üstelik eş fotoğraflar metin ala verilebilirdi. Burada dahi tıpkısı benzin istasyonuna takılabilirdi. Orada birlikte restoranlar var. Orada bu işi halledebilirdi.” şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun MEMLUK ziyaretinin bir de tanınmayan tarafları, yabansı tarafı olduğunu tabir fail Erdoğan, “O şaibeli kısmının hesabını sormak, bu zatı Amerika’ya gönderen partisine düşer. Gene bu zatın BENDE’birlikte görüştüğü FETÖ iltisaklı güç ve kurumlarla ilişkin tıpkı muhasebeyi ayırmak bile 6’lı masadaki ortaklarının görevidir diye niteleyerek düşünüyorum.” dedi.

-“Davayı avukatlarım açacaklar”

Kılıçdaroğlu’nun KUL ziyaretinde vermediği görüntüler de olduğunu tamlayan Erdoğan, şöyle konuştu:

“Elbette, benzeri üstelik vermediği görüntüler var. Düşünebiliyor musunuz, New York’a kadar gideceksin TURKEN Vakfı’nın güçlükle inşaatının uğrunda hezeyanlar savururken, serian yakınındaki ülkemizin gelgel abidesi olan Türkevi’ni ziyaret etme ihtiyacı duymayacaksın. Sen kuşkusuz bu ülkenin anne muhalefetisin? Ne? Yapamaz. Çünkü oradaki Türkevi’ne gittiği anda, Türkevi onun bilcümle fiyakasını siler süpürür, atar. TURKEN Foundation’ın oradaki yaptırdığı binayla ilişkin benim çocuklarıma bahis atıyor. Benim çocuklarım o binayı yaptırmışlar, oğlum yaptırmış filan. Attığın hep bu yalanlarda, açtığım davların hepsini dahi kazandım, kazanıyorum. Bununla ilgili birlikte davayı avukatlarım açacaklar. İnanıyorum ki buradan de esasen inşallah aynı şeyler gelecek. Zira hile. Orada hakeza benzeri öz yok. Akşam dolma, sabah dolma. Hayatın böyle.”

-” Türkiye’nin hayrına olan gelişigüzel görüşmeden uzak durmuştur”

Kılıçdaroğlu’nun ziyaretinde büyükelçiliğin üstelik düzlük almadığına dikkati çekici Erdoğan, şu değerlendirmede bulundu:

“Aynı ayrıksı ifadeyle bu nefer ABD’birlikte Türkiye’yi katakulli eden seçkin yerden,Türkiye’nin hayrına ve menfaatine olan rastgele görüşmeden uzak durmuştur. Zevahiri istirdat tarafından gerçekleştirdiği, birkaç ast düzeyli ziyareti saymazsak, tek yaptığı hareket sadık kapılar ardında şaibeli kurumlar ve kişilerle benzeri araya gelmektir. Bu zatın, topu hile, bütünü yanlış, topu bühtan olan hezeyanlarını sonsuz esasen etmekle neyi amaçladığını doğrusu bilemiyoruz. Şayet yöntem yapmaktan anladığı bu ise hem namına yazık hem partisine yazık hem ülkeye efsus. Mutluluk yönetimine nüfuz, meşruluk, kaime üzere kavramlar çerçevesinde eğilimli kendisine millete hizmet etme uzlaştırıcı olan siyasetin böylesine kirletilmesine gönlümüz razı gelmiyor. Gençlerimiz, bu zatın yaptığı işe ve sergilediği üsluba bakarak, zinhar ola ülkeye ve millete bakım uğrunda siyasetten uzak kalmasınlar. Siyasetin hangi olduğunu girmek istiyorlarsa bizim 20 yıldır yaptığımız işlere baksınlar. Bizim yaptığımız, işaret ve hizmet siyaseti.”

“Hodri meydan”

Kitap ve hizmet siyasetinin, 2023’te bir el daha dolma ve bühtan siyasetine çokluk çalacağını dile getiren Erdoğan, CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’na şu çağrıyı yaptı:

“Madem kendine bu kadar güveniyorsun, mademki siyaset tarzının doğruluğundan bu büyüklüğünde eminsin, mademki ülkenin ve milletin geleceğinde kalın ahzetmek istiyorsan, öyleyse hodri vadi. Ancak yetiyorsa, yüreğin varsa, kendi özgür iradenle akım edebiliyorsan seçimlerde çık karşımıza, birikimlerimizi, vizyonlarımızı, programlarımızı, projelerimizi, heyecanlarımızı yarıştıralım. Bırakalım kararı milletimiz versin. Namevcut eğer namzet almak istiyor amma birilerinin şantajına, baskısına, telkinine, tehdidine maruz kalarak bunu zar edemiyorsan de korku. DOĞRU Parti’nin ülkemizde 20 yılda sağladığı yaşayış, hak, doğruluk, hususiyet, özgürlük iklimi, beher vatandaşımız kadar senin dahi sunma nazik güvencendir. Hayallerinle arana bariyer koyanlar kimlerse söyle, onlara cebin bile birlikte savaşım edelim. Gerekiyorsa altılı ganyan masadaki zahirî ortaklarını de masanın altındaki ve kapının gerisindeki görünmeyen ortaklarını dahi alay malay inandırma edelim.”

“Elan beyninde Cumhur Reisi adayları bulunmayan”

Budun İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayını açıklamadığına belen eden Erdoğan, şunları söyledi:

“Şu hale bakar mısınız? Sorsanız Türkiye’yi yönetmeye talipler amma intihap tarihine az daha 7 kamer eskimiş, henüz beyninde cumhur reisi adayları namevcut. Bugün benzeri namzet belirlemeyi bile beceremeyenlerin, ferda acun siyasetinin kurtlar sofrasında ülkemizin ve milletimizin haklarını, çıkarlarını, geleceğini pekâlâ hile edeceklerini elhak iptila ediyoruz. Zaman ‘Adayımız şu isimdir.’ deme iradesini gösteremeyenlerin, her birinin ardında toptan güçlerin olduğu yıldırı örgütlerinin tepesini ezme kararlılığını elbet sergileyebileceklerini doğrusu alçalma ediyoruz. Bugün cumhurbaşkanı adayını izah cesaretini sergileyemeyenlerin, global kazançlı krizin anbean elan dahi sertleşecek fırtınasından ülkemizi pekâlâ sağ salim çıkartacaklarını doğrusu zül ediyoruz.

Kürsüye çıkıyor, ‘Ya benimle olun, ya önümden çekilin.’ diyor, efeleniyor. Milletin huzuruna çıkıp degaje ‘Cumhur Reisi adayıyım.’ ağıt delikanlılığını gösteremeyenlerin, ülkenin ne meselesinin çözümünde ihtilalci aynı yaklaşımla reform yapabileceğini elhak alçalma ediyoruz. Erkek Kemal, senin elbette tıpkısı devrimci olduğunu bilmiyorum amma ego muhafazakar bir devrimciyim. Gerçekte buradaki ‘Merak ediyoruz.’ ifadesini sözün gelişi kullanıyoruz. Bunlarda öyle tıpkı veca üstelik anca tıpkı fikir birlikte öyle bire bir hazırlık da anca bire bir ceht de olmadığını oturuşlarından, kalkışlarından, ağızlarının çalımından, giderek kaçmaya amade ıslakkarga ceylan tavırlarından zaten anlıyoruz.”

“Darbeci damarlarla mücadele kalpgâh lüzumlu”

Türkiye’birlikte halen fırsat bulduğu herhangi bir yerden kafasını çıkaran vesayetle mücadelenin canevi istediğini vurgulayan Erdoğan, “Türkiye’üstelik ucunu bıraksak bodur sürede yeniden sökün edecek darbeci, cuntacı damarlarla uğraş canevi lazım. Türkiye’bile toptan siyasi ve konuşu güçlerin milletin iliğini kullanmak amacıyla kurdukları tezgahları uydurmak yürek lazım. Türkiye’dahi gerektiğinde akıntıya karşı kürek çekerek ülkeyi büyültmek, istikrarı daim olmak, milletin işini ve aşını garantiye ahzetmek, sınırlarımızın ötesine taşıdığımız düzenlilik çizgisini korumak yemeden içmeden canevi değil, tıpkısı zamanda azim lüzum, sebat lüzum, yetenek gerek, fedakarlık lüzumlu. Bu da ancak Cumhur İttifakı’nda var.” dedi.

Erdoğan’ın bu sözleri partililerce ayakta alkışlandı.

Sözlerini sürdüren Erdoğan, şunları kaydetti:

“Tığ maalesef Kılıçdaroğlu ilkin almak amacıyla aykırılık cenahında bu vasıflara eş, milletin kendisine geçim-u kalple ülkeyi doğrulama edeceği benzeri beşer, bire bir aday, bire bir profil göremiyoruz. Daha kişi adaylığını veya adayını açıklama dirayetinden mahrum olana, bu millet asla değer göstermez. Bunun için tığ kimin ne yaptığına, kimin hangi dediğine bakmadan, cümle vaktimizi ve enerjimizi ülkemize im vermek, milletimize işlemek üzere kullanmayı sürdüreceğiz. ‘Niyet faydalı, son yarayışlı.’ diyerek 2023 seçimlerine kadar bilcümle gelişigüzel çalışmayı sürdürecek, inşallah milletimizin desteğini tıpkı misil elan alarak ‘Türkiye yüzyılı’nı düz yazı ederek ülkemizi 2053’e hazırlayacağız.”

Reisicumhur Erdoğan, dünyanın 240 bin şehrini ve buralarda hayat dolu 5 milyar kişiyi oyun fail Mürekkep Kentler ve Yerli Yönetimler Teşkilatı Başkanlığına seçilen Konya Büyükşehir Belediye Reisi Uğur İbrahim Altay’ı kutlama ederek, “Cumhuriyetimizin 100. yılına denk mevrut bu sahne görevinde başarılar diliyorum.” dedi.

Kürsüye mevrut Altay, “Sayın Cumhurbaşkanım, bu sükse arsıulusal arenada sizin gösterdiğiniz liderliğin aynı sonucu.” ifadesini kullandı.

Görev aldığı süre süresince imdi ayrımsız marka olan AK Öğür belediyeciliğini tam dünyaya haberleşme fırsatı bulacaklarını tamlayan Altay, “Kamu insanlığa gitmek üzere dokunaklı benzeri çaba ortamında olacağız.” diye konuştu.

Erdoğan, grup toplantısının peşi sıra Şanlıurfa’dan gelen, genç yaşta 3 oğlunu kaybeden, eşini üstelik teröre kurban veren 81 yaşındaki Zeynep Kuyumcu ile ayaküstü ahbapça etti.

(Bitti)

Share: