Hasan Germiç’in kemikleri ölümünden 7 yıl bilahare gömülecek

Gümüşhane’nin Palan ilçesinde ormanlık alanda fino toplayan köylüler vasıtasıyla bulunan adam kafatası ve kemikler üstünde yapılan çalışmalar sonucunda, kemiklerin 7 sene önceki kaybolan Hasan Germiç’e ilgili olduğu kesinleşti.

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesi Üçtaş köyünün İmat Kıranı Mahallesi’nde 27 Mayıs tarihinde ormanlık alanda duman toplayan köylüler insan kafa içi buldu. Kurnaz ekipleri kafa içi ve kemiklerin Palan’de daha ilk kaybolan ve mufassal aramalar sonucunda bulunamayan 49 yaşındaki Hasan Germiç’e ilgili olabileceği şüphesi üzerine düzentileme başlattı. Kemikler ve kafa içi kriminal laboratuvara gönderildi. Yapılan icraat neticesinde kemiklerin Kürtün ilçesinde 24 Teşrinisani 2015 tarihinde kaybolan Hasan Germiç’e ilişik olduğu kesinleşti. Hasan Germiç’in kardeşi Talat Germiç abisinin cinayete kurban gittiği iddialarını üsteleyerek sorumluların bulunmasını isterken, 7 sene sonra abisinin benzeri mezarı olacağından kıran yaşadığı ekşimsi sevinci üstelik dile getirdi.

“Katiller bayındır gezmemeli, cezasını çekmeli”

Yapılan incelemelerde kemiklerin abisi Hasan Germiç’e ait olduğunu ve abisinin 7 yıl sonra bire bir mezarının olacağından belde ekşimsi aynı şenlik yaşadıklarını söyleyen Talat Germiç, “24 Son Teşrin 2015 tarihinde kaybolan Hasan Germiç mecmu aramalara karşın hiçbir izine rastlanmamıştı. Bundan 6 ay geçmiş vatandaşlar aracılığıyla ormanın dip noktalarında mızrap parçalarına rastlanmıştı. Bu araştırmalarda kemiklerin tamamının ormanlık alanda bulunması neticesinde devletimizin görevlileri aracılığıyla İstanbul Adli Tıp’a gönderilerek burada tetkik çalışmaları yapıldı. Bu çalışmalar neticesinde mızrap parçalarının abim Hasan Germiç’e ilişik olduğu ortaya artık. Bizim için bir mezarının olması önemliydi ama elan yüce olan bunu eden katillerin şen gezmemeleri, cezalarını çekmesini istiyoruz yekpare temennimiz bu” dedi. – GÜMÜŞHANE

Share: