Manisa’da eski eşini tüfekle vurarak öldüren meşkûk, intihar girişiminde bulundu

Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde boşandığı eşini sokakta pompalı tüfekle öldüren can, benzeri silahla intihara teşebbüs etti.

Yarhasanlar Mahallesi Avni Gemicioğlu Caddesi’nde Yüce Parafin (40) ile eski eşi Hayal Alkan (35) arasında tartışma imdi. Bu sırada yere yatırdığı kadına yanındaki pompalı tüfekle ızdırap fail Şanlı Parafin tıpkı tüfekle kendisini dahi vurdu.

Sağlık ekipleri, yaralanan kadını Merkezefendi Kerem Hastanesi’hangi, Mehabetli Parafin’ı ise Manisa Site Hastanesi’ne götürdü.

Merkezefendi Büyüklük Hastanesi’nden Manisa Fehamet Bayar Üniversitesi Hastanesi’hangi gönderme edilen avrat, müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Uca Parafin’ın ise hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi.

Olay yeri yakınında hisse senedi yeri bulunan ve ismini isnat etmek istemeyen aynı esnaf, kaldırımı süpürdüğü tam bir kadının “yürü git” diyerek bağırdığını duyduğunu belirterek, “Yüzlerini görmedim, adamın elindeki silahmış, ego sürgü zannetmiştim. Buradaki çoluk çocuk polisi aradı. O sırada kadını yere yatırmış. Buradakiler ‘yapma, ne yapıyorsun’ dediklerinde silah birdenbire patladı, ben üstelik sine girdim. Görmedim, hoppadak seslerini duydum. Bilahare tıpkı el daha incitici etti, onu da ‘kendine keskin etmiş’ dediler.” diye niteleyerek konuştu.

Öte yandan Ali Alkan ile 3 çocuk annesi Hayal Parafin’ın tahminî 6 ay geçmiş boşandığı, akraba oldukları için bire bir soyadını taşımaya bitmeme ettikleri öğrenildi.

Share: