Avukat Umur Yıldırım Kimdir? Nereli, Kaç Yaşında, Evli mi?

Kamuoyunda ses getirmiş davalar ile ismini duyduğumuz 31 yaşındaki Avukat Işler Yıldırım, yasalı avukatlık stajını tamamladıktan sonra Ankara Barosu bünyesinde avukat kendisine hele Ceza Hukuku, İdare Hukuku ve Görevli ve Disiplin Hukuku alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir. Bu konuda benzeri haddinden fazla seminer ve konferansa katılmıştır.

Avukat Işler Sebep

AVUKAT UMUR YILDIRIM HAYATI

İlk ve ortaokul eğitimini Kırıkkale’de tamamladıktan sonra lise eğitimi Bursa Polis Kolejini kazanmıştır. Devamın bile üniversite eğitimini amacıyla Polis Akademisine başlamıştır. Polis Güçleri Akademisinden 2011 yılında ayrılmıştır. 2013 yılında Çankaya Ünsiyet Fakültesinde eğitimine başlayan Işler Saika 2016 yılında fakülteyi 3 yılda, sükse bursu ile erdemli haysiyet öğrencisi namına gün ikinciliği ile bitirmiştir. Bir yıl Çankaya Üniversite Içtimai Ulum Enstitüsü Amme Hukuku Anabilim Dalında tez çalışmalarına başlamıştır.

2017 yılında Ankara Barosu gözetiminde avukatlık mesleğine başlayan Yıldırım, Bayrı Ahbaplık ve Müşavirlik Bürosunu kurmuştur. Ukubet Hukuku, İdare Hukuku, Vazifeli ve Disiplin Hukuku, Enerji ve Madencilik Hukuku, İmar Hukuku alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir. Bu alanlarda millî ve arsıulusal bülten ve ayrışık gazetelerde bir nice yazısı olan Işler Sebep, master tezini “HAGB’nin İdare Hukuku Bağlamında İncelenmesi ve Asayiş Soruşturması ve Arşiv Araştırması” üstüne yazmaktadır. Yürüttüğü davalar mutluluk ve dünyanın önde gelen gazetelerinde yayınlandı. Bir çokça akademik çalışmaya bahis edildi. Bu kapsamda bir nice panel ve seminerlerde hatip adına düzlük almıştır.

Yalaz Çet, Aleyna Çakırdoğan, Esra Hankulu davaları kadınların adalet arayışını ve ülkedeki avrat cinayetlerinin önlenmesinde ve kadın dayanışmasının önemini simgeleyen benzeri ülkü haline geldi. Bu davalarda mağdur vekilliği üstenen Av. Işler Sebep eş ve yavru hakları konusunda alem haline geldi. Tıpkı dönüm noktası olan Kıvılcım Çet davasının avukatlarından Umur Yıldırım, KEZ Delegasyon Başkanı Sefirikebir Christian Berger’e ile eş cinayetleri konusunda musahabe gerçekleştirmiştir. BBC, New York Times, France24, Sputnik News, Daily Mirror ve HALK Cezire kabilinden tıpkı çokça milel arası gazeteye röportaj vermiştir.

Saika’ın “Avukat Işler Saika” isimli twitter ve instagram hesabı bulunmaktadır. Hele karı ve yavru hakları üzerine paylaşımları kişilerin farkındalık kazanmasında makro caka oynamaktadır. Sonuç namına Bayrı Ahbaplık ve Müşavirlik ismiyle açtığı www.kadimhukuk.com.tr sitesinde 1000’den çok ünsiyet yazısıyla hukukçu ve vatandaşları bilgilendirmektedir.

ŞULE ÇET DAVASINDA HANGI OLMUŞTU?

Üniversite öğrencisi Flama Çet’in münasebetsiz ölümüyle ilişkin davada sanık Çağatay Aksu müebbet + 12 sene 6 kamer mapus cezasıyla ve ayrıksı maznun Sağlam Akand ise 18 yıl 9 kamer mahpushane cezasıyla cezalandırıldı. Mahkemeye bakarak Çet, tecavüze uğradı ve isteyerek öldürüldü.

ALEYNA ÇAKIR DAVASINDA HANGI OLMUŞTU?

Aleyna Çakırdoğan olarak bilinen 21 yaşındaki Duyma Esen’in ölümünün kafa şüphelisi Ümitcan Makul, “hane dokunulmazlığını ihlal”, “yıldırma” “şahsi verileri hukuka çap ele nakil” ve “enformatik sistemine usulsüz duhul” suçlarından 4 yıl 10 ay mahpushane cezası aldı. Murafaa Akla Yatkın’a takdir indirimi uygulamadı. Ölümüne ilişik dosyanın ise halen soruşturması devam etmektedir.

ESRA HANKULU DAVASINDA HANGI DEĞIŞMEYEN VERİLMİŞTİ?

Aleyna Şarap yerine bilinen 21 yaşındaki Duyma Esen’in ölümünün esas şüphelisi Ümitcan Akıllıca, Ankara’dahi evinde geberik bulunan 25 yaşındaki Esra Hankulu ile ilgilendiren tutuklu yargılandığı davada, ‘neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama’ suçundan 10 yıl cezaevi cezası aldı. Değişmeyen istinafa taşındı. Halen dosya devam etmektedir.

EYMEN SADIST DURAK DAVASINDA NE KARAR VERİLMİŞTİ?

İzmir’de 4,5 yaşındaki Eymen Mecbur Durak’ın öldürülmesi davasında sanıkların cezaları anlaşılan oldu. Mine Durak ve Serkan Erçetin, ağırlaştırılmış müebbet ve 37’er yıl cezaya çarptırıldılar.

ALİ RIZA GÜLTEKİN DAVASINDA NE KARAR VERİLMİŞTİ?

İstanbul Beşiktaş’ta iş adamı Büyük Keyif Gültekin’in öldürülmesine ilgilendiren davada mahkeme, 1 sanığın müebbet mapus cezasıyla, 2 sanığın ise müebbet cezaevi cezasına iskonto uygulayarak 10’ar sene hapishane cezasıyla cezalandırılmalarına hükmetti. 2 sinsice maznun üzerine ise dosyaları ayırdı.

UMUR YILDIRIM’IN SOSYAL ILETIŞIM ARAÇLARI HESAPÇI VAR MI?

Saika’ın “Avukat Umur Yıldırım” isimli twitter ve instagram hesabı bulunmaktadır. Özellikle avrat ve yavru hakları üzerine paylaşımları kişilerin farkındalık kazanmasında cesim cila oynamaktadır. Akıbet adına Kadim Ahbaplık ve Müşavirlik ismiyle açtığı www.kadimhukuk.com.tr sitesinde 1000’den çok hukuk yazısıyla hukukçu ve vatandaşları bilgilendirmektedir.

Share: