Lütfü Türkkan’la bir fotoğraf karesine girmeyi reddeden DOĞRU Parti’li Katırcıoğlu’ndan açıklama

Kocaeli’de gerçekleşen bir programa katılan SELIM Tümen Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, geçtiğimiz aylarda şehit yakınlarına küfreden İyi Fırka Kocaeli Mebus Lütfü Türkkan’la bir ışık karesine girmeyi reddederek tepki gösterdi. Olaya ilgilendiren izah yapan Katırcıoğlu, “Şehitlerimiz bizim kutup yıldızımızdır. Onlara gelecek seçme huysuz söze, hakarete ve alelhusus küfre karşıyız. Bir duyarlılığı eksiksiz vatandaşlarımızdan bekliyoruz” dedi.

Kocaeli’de Marmara Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İş Adamları Derneği (KAISİAD) eliyle kahvaltı programı düzenlendi. Programa katılan SELIM Öğür Saylav Radiye Sezer Katırcıoğlu aktiflik böylelikle toplu ışık çekimi sırasında geçtiğimiz aylarda şehit yakınlarına sövgücü İYİ Parti Saylav Lütfü Türkkan’la ayrımsız kareye girmeyi reddederek namına reaksiyon gösterdi.

Konuyla ilişik izah yapan DOĞRU Fırka Saylav Radiye Sezer Katırcıoğlu, “Martir yakınına kalay ettiği için özellikle bire bir kareye girmedim. Bu Küçük Asya toprağını bize yurt yapan beher şehidimiz bizim kebir değerimizdir. Şehitlerin ailesi bize emanettir. Şehitlerimiz bizim polar yıldızımızdır. Onlara ati temas menfi söze, hakarete ve hele küfre karşıyız. Bununla ilişkin duruşumuz ve tavrımız nettir. STK ortamı olması cihetiyle orada uğraş ortamı oluşsun istemediğim için bahsetmek istemedim. Çok pahal şeyler söyleyebilirdim ama bizim siyasi terbiyemiz izin vermedi. Bire Bir duyarlılığı eksiksiz vatandaşlarımızdan bekliyoruz” dedi. – KOCAELİ

Share: