Kırıkkale haberi! Bağımsız Hususi: Mehmet Büyük Çelebi’ye, Domestik Seçimleri Kaybedeceğini Görünce Abdullah Öcalan’a Mektup Yazdıranların Partisinde Başarılar Dilerim

ZEHRA DEĞİRMENCİ – SİBEL KAHRAMAN

CHP Kadro Başkanvekili Özgür Hususi, AKP’ye katıldığını açıklanan Bağımsız İzmir Saylav Mehmet Mürtefi Çelebi’ye, “Vahdettin savunucularının partisinde, yerli seçimleri kaybedeceğini görünce Abdullah Öcalan’a betik yazdıranların partisinde başarılar dilerim” dedi.

Hür Özel, Mudanya Mütakeresi’nin 100. Yılı nedeniyle düzenlenen törenlere akmak için zaman Bursa’ya geldi. Özel, CHP Bursa İl Başkanlığı’na yaptığı ziyaretin ardından fırka müzesini gezdi. Hususi, partisinin yer başkanlığında matbuat toplantısı düzenledi. Hususi, CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Yüksel Özkan ve Erkan Aydın’ın birlikte İl Başkanı İsmet Kişmiri ve kaza başkanlarının üstelik katıldığı matbuat toplantısında gündeme ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“BURSA’NIN HAKKINI ANKARA’DAN ALMAK LAZIM”

Hususi, Bursa’nın hakkının yendiğini belirterek, “Bursa, bu büyüklüğünde adalet ettiğini alamayan, Türkiye’ye veren, amma verdiği kadarını değil, hak ettiğinin haddinden fazla altında olanı alabilen ve hep emeği sömürülen ve iktidar aracılığıyla haddinden fazla tafsilatlı yıldır görmezden gelinen bir diyar pozisyonunda. Haddinden Fazla olağan aynı istimara var; Bursa, resmi algı sıralamalarında beşinci tam ama Bursa’daki bütün balaban firmalar zaten vergilerini İstanbul’daki şişman kazanç dairesine ödüyorlar. Kurumsal alacak dairesine, çarkıt adıyla Boğaziçi Vergi Dairesi, gündeş Nazik Kurumlar Alacak Dairesi’hangi ödüyorlar. Türkiye’nin bildirme haddinden fazla idrak veren ikinci ili olduğu halde, esasta resmi rakamlarda bile beşinci ili olduğu halde yatırımlarda onuncu, on bir numara, on ikinci sıralarda düzlük alıyor Bursa temas yıl. Bu açıdan tıpkısı kez Bursa basını, hangi rey, hangi politik yönetimde olursa olsun bu meseleyi asıl gündem ayırmak lazım. Bursa’nın hakkını Ankara’dan almak lazım. Bunun üstünde nasıl ara vermek geçişsiz. Burada, Bursa’nın bire bir evladı, Bursa’nın aynı evladının eş adına iktidarımızda; memleket başkanımızın, genel başkan yardımcımızın, milletvekillerimizin bulunduğu aynı ortamda buradan Bursa’ya küçümseme veriyoruz. Bursa’nın yıllardır yenen hakkını Ankara’dan size tasdik edeceğiz. Bunun sözünü veriyoruz” diye konuştu.

“BUGÜN GELDİKLERİ YERDE YASAKLARIN DANİSKASI VAR”

AKP’nin 20 sene önce iktidara ‘3Y ile savaş’ diyerek geldiğini belirten Hususi, “Siyasal muhataplarımız hangi konuşuyor? Aynı tanesi erk olmaya gözünü dikmiş. İktidar olacak tıpkısı partinin siyasal umumi başkanı diyor ki ‘Yolsuzlukların olmadığı, rüşvetin olmadığı, yokluğun, yoksulluğun olmadığı, Allah’ın izniyle olmayacağı benzeri Türkiye’yi biz mensur ederiz’ diyor. Bunu duyunca, geri müesses bire bir politik partiyi evet de ayrıntılı süredir iktidarda sıfır birini düşünüyorsunuz. Bu bayram, Recep Tayyip Erdoğan’a ilgili. Milletin gözünün içine baka baka bu sözleri söyledi. 20 yıldır iktidardalar. ve 20 evvel iktidara ‘3Y ile mücadele’ diyerek geldi bunlar; yokluk, yolsuzluk ve yasaklarla. Zaman geldikleri yerde yasakların daniskası var. en son sonuncusunu sansür yasasıyla getiriyorlar” dedi.

Özel, “Ne diyordu Süleyman Soylu? ‘Bir politik, Sedat Peker’den 10 bin dolar rüşvet alıyor.’ ‘Siyasi sagu, kesin söyle’ dedik, ‘Saylav’ dedi. Hepimiz namına başvurduk. ‘Bu dönme değil’ dedi. Çıka çıka tıpkı eski bölüm milletvekilleri, şimdiki mevcut MKYK’üstelik imdi” diye konuştu.

“MADEMKI BÖYLE BİR KAYGI VARDI, GENEL BAŞKAN’IMIZ DEDİ Kİ ‘GELİN BUNUN YASASINI ÇIKARALIM'”

Özel başörtüsü ile ilişik adına, “Umumi Komutan’ımız, geçtiğimiz hafta, hep bir yazın böylecene, namına ve bizlere zoraki benzeri talebin gereğini yaptı. Dolaşık oturup makul konuşalım. Bütün yaz Anadolu’yu gezdik… Bize söylenen, tatmin önderleri toplantısında şu; ‘Bıktık. Enflasyondan bıktık, işsizlikten bıktık, hayat pahalılığından bıktık. Bunları göndereceğiz amma bizi korkutuyorlar’. ‘Hangi yapıyorlar?’ ‘Efendim, CHP gelirse başörtüsünü yasaklar, başörtüsünü çıkarttırır.’ CHP, onların söylediği dönemde ne iktidardaydı ne de onların söylediği dönemde o şeyleri fail öğür değildir. Ama CHP, benzeri külfet üstlendi. Mademki böyle aynı yara vardı, Genel Başkanı’mız dedi ki ‘Gelin bunun yasasını çıkaralım. Ben samimiyetimi göstereyim’. Bu rüfeka, döndüler dediler ki ‘Kanunuesasi’dahi zaten garanti var. Hastalık kanun olsun?’ Meğerse Kanunuesasi’mızda ‘Basın hürdür, sıkı denetim edilemez’ yazıyor. Zer basın mensupları, ben sorayım, siz söylemeyin. Seçimden sonra konuşuruz abat şen amma Türkiye’dahi matbuat müstakil mü? Sansür edilemiyor mu? Emretmek ki Temel’bile kâh şeylerin yazması, kanuncu güvenceye, yani uygulamaya yönelik kanuna engel değil. ‘Amma efendim kanun imkânsız, ben oraya oy vermem’ ‘Neden?’ ‘CHP önermiş.’ Çünkü Rize’deki, Ardahan’daki, Kayseri’birlikte, Konya’de, Edirne’bile, Antalya’bile, Urfa’üstelik tıpkı endişeli AKP seçmeni varsa ‘Ha bak, CHP’nin kanunu geçti’ demesin diyerek ‘Gel Esas yapalım, amma içine olmadık şeyler da tıkıştıralım’… Bugüne kadarki hesap bu. Çokça kemiksiz söylüyoruz; ayrımsız fırsatçılığa, ayrımsız şeytanlığa ayakkabı bırakmayız” dedi.

“BURSA ŞEHİR HASTANESİ, ŞEHİR HASTANELERİ FİYASKOSUNUN DANİSKASIDIR”

Bağımsız Milletvekili Hususi, ” Etlik Kent Hastanesi’ni açmış, 6 bin pestil hastaneye dökülmüş. Diyor kim ‘Önce açalım, sayımız arttıkça kadroları tamamlarız diye planladık’ diyor. Tutkun var, yeterince kimse bulunmayan. Onkoloji Hastanesi’ni kapatacaklardı. Tepkiler üstüne ‘Kalsın’ dediler. Bu kat oraya yollayacakları esenlik çalışanlarını yollayamadılar. Personel bulunmayan. Yarısını yolluyorlar, amansız hastalık hastaları bakılamıyor. Bursa Kent Hastanesi, kent hastaneleri fiyaskosunun daniskasıdır. Illet? Dört devam hastane kapattılar. Demin diyor evet ‘Hiçbir şifahane kapatmayacağız’ diye niteleyerek Esenlik Bakanı. Bursa Kent Hastanesi amacıyla doğumevini kapadılar mı? Bala hastanesini kapadılar mı? Çap hastanesini kapadılar mı? Sine hastanesini kapadılar mı? Hepsi gitti. Nereye? Şehrin yer dışına” diye konuştu.

MEHMET ALİ ÇELEBİ’YE, VAHDETTİN SAVUNUCULARININ PARTİSİNDE, YEREL SEÇİMLERİ KAYBEDECEĞİNİ GÖRÜNCE ABDULLAH ÖCALAN’A KITAP YAZDIRANLARIN PARTİSİNDE BAŞARILAR DİLERİM”

Özel, Müstakil İzmir Saylav Mehmet Ali Çelebi’nin AKP’ye katıldığını açıklamasına ilişik birlikte şunları söyledi:

“İzmir Milletvekili Mehmet Yüksek Çelebi, zaman AKP’ye katıldığını açıkladı, ilan etti. Hatırlayın; bu Mehmet Mualla tıpkısı öğür değiştirince basın mensubu bana soru sormuştu. Ben de demiştim ki ‘Saray operasyonlarıyla CHP’nin önünü kesiyor’. O dönemde aksülamel gösterdiler, ‘Ne saray operasyonu’ diye. Nereye geldik günün böylecene? Şike sana saray operasyonu. Haddinden Fazla biberli. 3 aydır RTÜK’te ayrımsız üyelik boş. Milletvekili sayısına bakarak dağıtılıyor. Düne kadarki sayılara göre o uzuv İYİ Parti’ye düşüyor. Üç aydır RTÜK Başkanı olacak saray zebanisi, Meclis’e alfabe yazıp ‘Yeni RTÜK üyesini seçin’ demiyor. Dese İYİ Parti’ye gidecek. beraber birileri mezada balkon arıyor, ‘Acaba’ diyor ‘şöyle balıketi bir özdek bulup da partiye kazandırabilir miyim, tıpkı RTÜK üyesi üzere’. O hesabın, o pazarlığının adı, zaman Mehmet Ulvi Çelebi olmuş rüfeka. Erte yazıyı üdeba RTÜK üyeliğine, masraf. Tıpkısı RTÜK üyeliği için, gelişigüzel uğraş ettiği, görev yaptığı, kumpaslarla cezaevi yattığı bazıları hayatını kaybeden arkadaşlarını bu süreçte satmıştır. Mehmet Mualla Çelebi’ye, Vahdettin savunucularının partisinde, yerel seçimleri kaybedeceğini görünce Abdullah Öcalan’a betik yazdıranların partisinde başarılar dilerim.”

Share: