Komutan Çıpa: “Atakum’da ‘Aile Hayat Merkezi’ nesir edeceğiz”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Atakum’da 4-5 katlı yeni benzeri “Ev Hayat Merkezi” nesir edeceklerini açıkladı.

Başbuğ Mustafa Çıpa, çalım bünyesinde 1.5 kamer evvel hizmet vermeye başlayan Ocak Firez ve Hayat Merkezi’nde ağırşak öğreticilerini görüşme etti. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayarak, muvaffakiyetli çalışmalarından belde kutlama etti. Büyükşehir Belediyesi Kadıköy Ağırbaşlı Konakları Firez ve Dirim Evi ile ‘Kadın Eli Terbiye Projesi’nde fariza alan usta öğreticilerin da katıldığı ziyarette Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çipo, yapılan çalışmalarla ilişkin hikmet aldı. İnsana raci hizmetler beyninde kursların kebir yere eş olduğuna aksan yaparak, ortaya konan gayretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Genel Sekreter Yardımcısı Şenol Şans ile Içtimai Hizmetler Dairesi Başkanı Ayhan Ergün’ün üstelik kayran aldığı ziyarette, çevrimli öğreticilerin büyük faaliyet harcadığının bilincinde olduğunu tabir fail Komutan Çıpa, “Öğretmenler Günü’nüz hümayun olsun. Sizlerin balaban benzeri çabası ve emeği var. Bunu genişlik dolgunca bilenlerden birisiyim. Hem kursiyeri bulacaksınız hem eğitim bilimi vereceksiniz. Bizim için haddinden fazla kıymetlisiniz. Çünkü ömrünüz insanın hayatına dokunmakla geçiyor. Herkese yıldız sıfır aynı aksiyon yapıyorsunuz. Sürekli yıpranmamış hayatlar nesir ediyorsunuz” diyerek, “Sülale Firez ve Yaşam Merkezi’nin 1,5 aylık mazisi var. Bu tesislerde insanların hayatında nazik değişiklikler oluyor. Vatandaşlarımızda var olan cevherleri, yeniden ortaya çıkarıyoruz” dedi.

“Atakum’üstelik yeni bir Eş Yaşam Merkezi nesir edeceğiz”

Büyükşehir Belediyesi Aile Hars ve Yaşam Merkezi’nde kreş açma müjdesi birlikte veren Mustafa Çıpa, “Yetiştirme Yurdu küşat üzerine İlkadım El Eğitim Bilimi Müdürümüz ile konuştuk. Hoca verebileceğini söyledi. Çocuklarımızın hayatına şimdiden boylamak amacıyla hem eğlendirir hem bile eğitebiliriz. Da ücretsiz hizmet vermiş oluruz. Enfes bire bir molekül olur. Bunun haricinde Atakum’birlikte 4-5 kıvrım eskimemiş benzeri Karı Hayat Merkezi mensur edeceğiz. İhalesini 2023 yılı başında yapacağız. Oraya de 4-5 sınıflık bir yetiştirme yurdu ilave edeceğiz. Çarkıt Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin bulunduğu 27 dönümlük alanda füru, çoluk çocuk ve kadınlar üzere çokça iyice aynı toplumsal projeyi hayata geçireceğiz. Orada erkeklerimiz zarfında tıpkısı düz düşünüyoruz. Yapımı tamamlandığında eğlence, eğitim ve gelişme noktasında müthiş bire bir eşkal olacak. Projesi bitti. Tarihi binanın restorasyonu üzere ihaleye çıktık. Burada kafeteryalar, restoranlar, derslikler ve 4-5 sınıflık çocuk yuvası olacak. Şehrimize şimdiden görklü olsun” diye konuştu. – SAMSUN

Share: